açılır liste şarta bağlı olarak çoklu yazdırma,yazdırma alanı ve kaydet butonu

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
açılır liste şarta bağlı olarak çoklu yazdırma yapmak istiyorum ,yazdırma alanı ve kaydet butonu ile 3 sorum var ekte dosyada yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
Değerli uzmanlarımızdan yardım bekliyorum kolaylıklar

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
Bana yardım edebilecek ya da istediğim şeylerin yapılıp yapılamayacağı konusunda en azından tavsiye verebilecek biri varmıdır
Desteklerinizi bekliyorum

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
Kimse yokmudur bana yardımcı olabilecek

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Merhaba.

Birinci istediğinizi anlamadım. Ne yapılınca nereye ne yazılıp, nereye ne kaydedilecek? Konuya çok uzak bir olarak sorunuza bakarsanız daha iyi olur.

İkinci isteğinizi anlamam da biraz zor oldu. Galiba E5'teki ismi Form sayfasındaki listeye göre sırayla değiştirip sayfayı yazdırmak istiyorsunuz. Eğer öyle ise aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:

PHP:
Sub Iterate_Through_data_Validation()
Set s1 = Sheets("FORM")
Set s2 = Sheets("E.BELGESİ")
son = WorksheetFunction.Max(12, s1.Cells(Rows.Count, "B").End(3).Row)
For i = 12 To son
    If s1.Cells(i, "B") <> 0 Then
        s2.[E5] = s1.Cells(i, "B")
        s2.PrintOut
    End If
Next
End Sub
3. isteğinizi de anlamadım maalesef. Yazdırma alanı dediğiniz alan neresidir, nereye kadar ne yazdırılacak?

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
Üstad ilgin için teşekkürler ben e.belgeside sekmesindeki beyaz bölgeli alanı açılır kutudaki verilerin hepsini sırayla yazdırmak istiyorum bunu yapıyorum fakat formüllü olan boş verilerde bu açılır listede görünüyor onları yazdırmak istemiyorum yani açılır listede 50 veri varsa bunlardan boş olan yazdırmasın yalnız bu boş olan satırlar formülle gelen veriler değeri sıfır olanlarda boş görünüyor inşallah anlatanilmişimdir

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
Form bölümünde ise yine beyaz sayfa yazdırcağım alan burada adı soyadı yine formülle gelen veriler bunlardan en son dolu satıra kadar yazsın istiyorum gereksiz sayıda sayfa çıkmasın çok teşekkür ler şimdiden

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Üstad ilgin için teşekkürler ben e.belgeside sekmesindeki beyaz bölgeli alanı açılır kutudaki verilerin hepsini sırayla yazdırmak istiyorum bunu yapıyorum fakat formüllü olan boş verilerde bu açılır listede görünüyor onları yazdırmak istemiyorum yani açılır listede 50 veri varsa bunlardan boş olan yazdırmasın yalnız bu boş olan satırlar formülle gelen veriler değeri sıfır olanlarda boş görünüyor inşallah anlatanilmişimdir
Verdiğim kodu denediniz mi?

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
üstad yukardaki msj mı lütfen dikkate almayınız yazıcı ayarlarımla ilgili bi durum üzerine gönderildi

içeladem

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2013, 2010
inceledim çok teşekkür ediyorum olmuş tam istediğim gibi istediğimi kusura bakmayın tam olarak ifade edemedim.
Lakin birde makro ile form bölümünde son dolu satıra kadar(b12 den başlayan satır ad soyad kısmı) yazdırabilirmi gereksiz yere çıktı almayayım.
tekraren teşekkürler.