açılır listeden veri seçip, görüntüleme ve diğer sekmelere veri ekleme

cifciugur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016- Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2024
merhaba arkadaşlar,

ekteki dosyada açıklamalarını yazdığım işlemleri beceremiyorum, tıkandım iyice. işim için de çok önemli bir konu. yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

cifciugur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016- Türkçe
03-11-2024
uğur bey eki inceleyiniz
BKK HANIM,
elinize ,emeğinize sağlık ancak dosyayı açıp filtreleme özelliğini kullanmak istediğimde "run time error "9" / subscript out of range " hatası veriyor.
bu dosya çalıştığımız tesislerinin odalarını satışa kapattıkları tarihleri işlediğim ve satışları buradaki duruma göre yönlendirip; anlık olan siizin hazırladığınız gibi kriterlerle filtreleme yapıp partnerlerime mail atıyorum. "Rooms " sekmesine veriyi işleyip oradan "açıks"a işlenmesini sağlanması ve sadece "filter" sekmesinde sizin ayarladığınız gibi filtreleme yapabilmesi yeterli.bir de şunu belirteyim ;

örneğin
aşağıda dates 2 sütununda yer alan "just one night"metinini tarih dates1 sütunundaki tarihle aynısını yazma şansım var.

sanırım bu daha doğru veri işlenmesini sağlayacaktır.

231701

tekrardan elinize sağlık , teşekkür ederim.

Saygılarımı sunarım.

bkk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019
06-12-2025
BKK HANIM,
elinize ,emeğinize sağlık ancak dosyayı açıp filtreleme özelliğini kullanmak istediğimde "run time error "9" / subscript out of range " hatası veriyor.
bu dosya çalıştığımız tesislerinin odalarını satışa kapattıkları tarihleri işlediğim ve satışları buradaki duruma göre yönlendirip; anlık olan siizin hazırladığınız gibi kriterlerle filtreleme yapıp partnerlerime mail atıyorum. "Rooms " sekmesine veriyi işleyip oradan "açıks"a işlenmesini sağlanması ve sadece "filter" sekmesinde sizin ayarladığınız gibi filtreleme yapabilmesi yeterli.bir de şunu belirteyim ;

örneğin
aşağıda dates 2 sütununda yer alan "just one night"metinini tarih dates1 sütunundaki tarihle aynısını yazma şansım var.

sanırım bu daha doğru veri işlenmesini sağlayacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 231701

tekrardan elinize sağlık , teşekkür ederim.

Saygılarımı sunarım.
Ugur bey,

Kriter olarak date2 yi baz aldım, eki inceleyiniz,
*Rooms ve Açıks sayfasındaki otel isimleri birebir olmalıdır,

Ekli dosyalar

cifciugur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016- Türkçe
03-11-2024
merhabalar , iş yoğunluğundan ancak yazabiliyorum öncelikle kusura bakmayın lütfen.

tablonun mantığını şimdi çözebildim. Ancak son bir pürüz kaldı , bilmem mümkün mü?

Dates 1 ile Dates2 tarihleri arasında stopları "Açıks" sekmesine ilgili tarihlere "x" olarak atarken sadece dediğiniz gibi date2'yi baz alıyor ki bu durumda ben örneğin: date1 : 01.01.2022 date2 : 05.01.2022 tarihleri arasında "x" işaretletebilmek için "Rooms" sekmesindeki tabloya 5 ayrı satır açmam gerekiyor. yani olayın özü dates1 den başlayarak date2'ye kadar ki tarih aralığa "x" işaretletebilmemiz lazım.

Bunun çözümü varsa çok memnun olurum.

İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

cifciugur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016- Türkçe
03-11-2024
arkadaşlar yardımcı olabilecek var mıdır?

• Beğen
Reactions: bkk

bkk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019
06-12-2025
bugün biraz yoğunluğum var ama bakmaya çalışacağım,

cifciugur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016- Türkçe
03-11-2024
selamlar tekrardan, kimse var mı yardımcı olabilecek?