AdvancedFilter metodunda kriter ekleme konusu

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-10-2026
Herkese selam. Advanced filter yöntemi ile kopyalamak istediğim TÜM FİRMALAR isimli sekmedeki tablodan BİRİNCİL isimli sekmeye TÜM FİRMALAR isimli tablodaki A kolonunda "Aslan" yazanlar kopyalanmalı. Aşağıdaki kod tüm tabloyu alıp kopyalıyor. Ancak ben dediğim gibi sadece Aslan yazanları kopyalasın istediğim için kriteri nasıl eklemem gerektiğini yapamadım. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Sub copy_with_advanced_filter()

Dim wsSource As Worksheet
Dim wsDest As Worksheet
Dim lastRow As Long

' kaynak çalışma sayfasını belirle
Set wsSource = ThisWorkbook.Worksheets("TÜM FİRMALAR")
lastRow = wsSource.Cells(wsSource.Rows.Count, "D").End(xlUp).Row
Set wsDest = ThisWorkbook.Worksheets("BİRİNCİL")

' Advanced filter ile kaynak veri aralığını filtrele
wsSource.Range("A1:H" & lastRow).AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CopyToRange:=wsDest.Range("A1:H1"), Unique:=False

End Sub

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Tüm Firmalar sayfası K1 hücresine A kolunun başlık adını, K2 hücresine de Aslan yazarak aktarım kod satırını aşağıdakiyle değiştirerek deneyiniz.
Kod:
wsSource.Range("A1:H" & lastRow).AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CriteriaRange:=wsSource.Range("K1:K2"), _
    CopyToRange:=wsDest.Range("A1:H1"), Unique:=False

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-10-2026
Merhaba,

Tüm Firmalar sayfası K1 hücresine A kolunun başlık adını, K2 hücresine de Aslan yazarak aktarım kod satırını aşağıdakiyle değiştirerek deneyiniz.
Kod:
wsSource.Range("A1:H" & lastRow).AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CriteriaRange:=wsSource.Range("K1:K2"), _
    CopyToRange:=wsDest.Range("A1:H1"), Unique:=False
Çok teşekkürler şimdi anladım