aktar makrosunda farklı bir yaklaşım

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
sayın üyelerimiz bana kızacaksınız ama şöyle bir soru sorcam aslında günlerdir veri tabanı oluşturabilmek, veri tabanı acil adlı konularda yapmak istediğim bir şey vardı bir türlü olmadı kıymetli 1 üyemiz user form yoluyla halletmeye çalıştı ama olmadı toplamlar hata verdi şimdi eklediğim dosyada asıl sormak istediklerimi sorup ona göre düzenleme yapıcam

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sayın harbiyigit

Ekli dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
bir eksik var

sayın as3434 bir eksik var eve dönüş yazanlar eğer yardım yapılan ay diyelimki ekim biten eylülse uyarı vermesi gerekiyor güncelle diye ve aktarmayıda yapması lazım? olabilirmi üstelik hücrelere formül koymuşsunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın harbiyigit

Dosyayı inceleyin.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
sayın harbiyiğit

H6 hücresini Eylül / 2007 yaparsanız ne aktarır ne de uyarır.
Çünkü ödeme ayınız Ekim. Makro tarih kontrolunu yapıyor ve geçmiş ay olduğu için hesaba katmıyor.
Ayrıca , Hücrelere tarihi 1/9 yada 1/10 şeklinde giriniz. (Hücre Biçimlerini inceleyin.)

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Tamam ama

sayın harbiyiğit

H6 hücresini Eylül / 2007 yaparsanız ne aktarır ne de uyarır.
Çünkü ödeme ayınız Ekim. Makro tarih kontrolunu yapıyor ve geçmiş ay olduğu için hesaba katmıyor.
Ayrıca , Hücrelere tarihi 1/9 yada 1/10 şeklinde giriniz. (Hücre Biçimlerini inceleyin.)
burda değer yardımın yapıldığı ay ile bittiği ay arasında eve dönüş ibaresi olanlar için şu geçerli yapılan ay EKİM/2007 başladığı ay ocak/2007 Bittiği Ay Eylül/2007 Eve dönüş var ise hem uyarıcak hem aktaracak ama ev dönüş yok ise aktarma yapmıyacak.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın harbiyiğit

Dosyayı inceleyin. Bu şekilde mi olacak? (Böyle olacaksa ufak tefek rötuş yapmak gerekecek.)

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Çok teşekkür ediyorum işte istediğim buydu yalnız rötuş tan bahsetmişsiniz onu anlayamadım.
Sayın harbiyiğit

Rötuştan kastım kodlarda bir önceki ayı bulmak için "-31" (Aşağıda kırmızı yer) kullandım.
Deneme yapmamıştım. Şimdi denedim sorun yok görünüyor.
Yine de problem olursa üzerinde çalışılabilir.

Kod:
If Cells(i, 20) = "x" And Cells(i, 4) = "Eve dönüş" And Cells(i, 8).Value >= Cells(i, 6).Value [COLOR=red]- 31[/COLOR] Then
MsgBox ("DİKKAT!!!Aktarma Şartlı Yapıldı" & Chr(10) & Chr(10) & Range("b" & i) & Chr(10) & Chr(10) & " Bilgilerini Güncelleyin.")

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Teşekkürler

Sayın harbiyiğit

Rötuştan kastım kodlarda bir önceki ayı bulmak için "-31" (Aşağıda kırmızı yer) kullandım.
Deneme yapmamıştım. Şimdi denedim sorun yok görünüyor.
Yine de problem olursa üzerinde çalışılabilir.

Kod:
If Cells(i, 20) = "x" And Cells(i, 4) = "Eve dönüş" And Cells(i, 8).Value >= Cells(i, 6).Value [COLOR=red]- 31[/COLOR] Then
MsgBox ("DİKKAT!!!Aktarma Şartlı Yapıldı" & Chr(10) & Chr(10) & Range("b" & i) & Chr(10) & Chr(10) & " Bilgilerini Güncelleyin.")
Emeğinize sağlık bir problem olursa özelinizden ulaşırım

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın harbiyiğit

İşinize yaradığına sevindim.

Problem olursa özelden değil, forum içinde yazarsanız daha çabuk sonuca ulaşırsınız.
Ben olmazsam bile başka arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.

İyi bayramlar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
anladım

Sayın harbiyiğit

İşinize yaradığına sevindim.

Problem olursa özelden değil, forum içinde yazarsanız daha çabuk sonuca ulaşırsınız.
Ben olmazsam bile başka arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.

İyi bayramlar dilerim.
çok sağolun iyi bayramlar

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Vallahi bana sevinmek haram

Sayın AS3434 aktarmada hata var 1.Sıra Cumhur arslan velisi Rasim ASLAN Maalesef x işareti koyunca aktarma yapmıyor.
Ayrıca banka listesine a hücresindeki isimler değil b hücresindeki ismler aktarılmalı idi ordada hata var ben hatalı yerleri açıklam ekleyerek gösterdim lütfen acil yardım edermisiniz.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın harbiyiğit

9 nolu mesajdaki dosya aktarmayı gayet güzel yapıyor. (5.satırdan başlayarak) Bir problem yok.
Veli ya da öğrenci adı belitmediğiniz için ben öğrenci adına göre aktardım.

Yeniden düzenlenmiş dosya ekte.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Bakın açıklamada yazıyor

Ekli Dosyada Veri Sayfasında Açıklama da sorun yazıyor eğer açıklamayı gizlerseniz, Açıklamada yazan durumu daha iyi anlarsınız ayrıca lütfen banka listesine ve bordroya gözatın. ne demek istediğim anlaşılacak. Yardımcı olacak herkese teşekkürler tek problem açıklamada yazdığım sorundur.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın harbiyiğit

Sorun "eve dönüş" ibaresi olan satırlardan kaynaklanıyor.

Eve dönüş olan hiçbir satır aktarılmamış.(13 adet)

Şu an tam anlamıyla müsait değilim ama bu akşam sebebini bulmaya çalışayım.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
sayın harbiyiğit

Şimdi olmuş mu?

NOT. Dosya yenilenmiştir.
Eve Dönüş İbaresinin yazım şeklini sabitlemek için Veri Doğrulama Yapıldı.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Hakkınızı nasıl öderim

sayın harbiyiğit

Şimdi olmuş mu?
Sabrınız için teşekkür ederim. Harika oldu dicektimki üstad KAFİYE BÜYÜKDAĞ bordro ve banka listesine işaret olmasına rağmen yansımıyor.
birde bir sorum olcak excel meülrini yani arçlar vs gibi meüleri nasıl gizlerim kim olursa olsun açamasın ayrıca makroları devre dışı bırak dese bile yinede görünmesin mümkünmüdür?

Son düzenleme: