Soru alt toplam çalışmıyor

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
Son düzenleme:

mdagistanli

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Pro Plus 2019 TR
Excel Vers. ve Dili
Office 365 64 bit
Verilerinizde alt toplam çalışmıyor.
Tabloyu seçiniz. Sağ tık/ Tablo/ Aralığa dönüştür.
Sonra tabloyunuzu tekrar seçip Veri menüsündeki alt toplamı kullanarak istediğiniz içeriklerin alt toplamını yapabilirsiniz.

TAŞERON ADI GÖREVİ ADI SOYADI bunlardan hangisi için veri toplamı yapmak istiyorsanız. Veri sıralaması olursa görsel olarak derli toplu olur.

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
ADAMIN DİBİSİN KARDEŞ...TŞK EDEREİM
BU SİTE ÜCRETİ HAK EDİYOR BİR SORU DAHA ÇIKARSA ÜCRETLİ ÜYE OLACAĞIM SÖZ

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
söz verdiğim gibi altın üyelik için sayfaya girdim sebete ekle dedim satın al bulamıyorum..siz onu hallederken sorumu sorayım
benim sgk exel sayfama şunu eklemek istiyorum..atıyorum sgl çalışanlarımın hastaneden gelen raporları var..ben bu işçinin raporu olup olmadığını açıklamaya yazıyorum amma velakin şunu isityorum..körü özelliği ile iş kazası raporu önüme geliyor...sesli uyarı yapsın
aynı ssk lı işten çıkma gününü yazınca raporlu olduğu hücre ile çakışma yapsın ve bana uyarı versin bu çalışan raporlu çıkış verirsen devlet seni ??? diye bırakıyorum görüntüyü kolay gelsin...http://s3.dosya.tc/server16/qs2h5p/test.xls.html

mdagistanli

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Pro Plus 2019 TR
SGK çıkış tarihi, rapor bitiş tarihinden önce ise kırmızı dolgu alıyor. Sesli uyarı veya mesaj vermesi için makro gerekir. Makro bölümünde sorun.

H3 hücresinde uygulanan koşullu biçimleme:
Biçimleme için formül kullan: =Y3>H3
Uygulama hedefi: =$H$3:$H$5

Öğrenmek için kuralı düzenle kısmından bakın.
"Başka hücrenin değerine göre koşullu biçimleme"

http://s3.dosya.tc/server16/i6i1l3/test_v2.xls.html

Dosya Silme Linki:
http://s3.dosya.tc/server16/i6i1l3/test_v2.xls&20500483

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
YARIN MESAİ SAATLERİ İÇİNDE ÜYELİK SATIN ALACAĞIM...ŞU KODLARI NASIL VERDİNİZ ONU NASIL ÖĞRENECEĞİM

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
şunu yapabiliyoruz mu
1:ssk çıkış tarihi rapor bitiş tarihinden sonra ise yeşil olsun
2:bende iban numaraları var biz işbankası ile çalışıyoruz..son 7 hanesi ile son 11 ile 7 arası şube ve hesap no...bunları ben googleden arattım buldum parça al formulu ile seçip arasından bu rakamları alıyorum...ama istediğim rakamlara renk verme..bunu googlede bile yok..
örnek: TR370006400000153050336031 hesap kırmızı renk şube kodu mavi olsun göze hoş gelir
3: YG ( YARIMGÜN) YAZINCA KARŞISINA 0,5 ATAN FORMÜL VARMI

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 365 64 bit
gazolay
1. soruya benzer örnek video eklemiştim. Seçimi yapıp kod kısmına geldiğinizde = Y3>H3 yazıp renk olarak yeşili seçmeniz yeterli. Sizin çalışmada dolgu rengi yeşil olduğu için bunu yapmaya gerek kalmıyordu diye hatırlıyorum.
2. Sorunuzun cevabını ben de merak ediyorum açıkçası bir konu açıp soracağım.
3. A1 hücresine yazılacak YG,TG,ŞTN ve boş ifadelerine göre B1 hücresine oranları yazdırıyoruz.
B1 hücresindeki formül:
=EĞER(A1="YG";"0,5";EĞER(A1="TG";"1";EĞER(A1="ŞTN";"1";EĞER(A1="";""))))

Excel Vers. ve Dili
mıcrosoft exel türkçe
ERKANERBAŞ
MESAJ KISMINDAN KODA ULAŞTIM ORAYA YAZDIM BEN BUNU YAPAMAM DİYE..SİZE BİR EXEL TABLOSU ATACAĞIM BURADA İBANLARDA PARÇA AL ÇALIŞIYOR SADECE RENK İÇİN KOD VERECEKSİNİZ
BİRDE SGK ÇIKIŞ KIRMIZI ÇALIŞIYOR NORMAL OLAN YEŞİL OLSUN YAPACAĞIZ..DERSENKİ NEDEN NORMAL OLAN DURSUN ASLINDA BENDE BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM O KALABİLİR AMA İBAN MUHABBETİ OLURSA İYİ OLUR OLMAZSA ÇOK BİR ÖNEMİDE YOK ASLINDA SIRF GÖZ ZEVKİ
http://s3.dosya.tc/server16/kvlzh4/TEST.xlsx.html

AMA BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN YŞ (YARIMŞANTİYE) YAZINCA 0,5 NASIL YAPACAĞIM..ŞU AN 1 OLUYOR EN SON BÖLÜYORUM
BU BENİM İÇİN ÖNEMLİ GÜZEL İNSAN

Son düzenleme: