Altın üyelik hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Foruma olan ilginin giderek azalacağını düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2016 TR
Home & Business
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30.12.2018
Merhaba ExcelF1

10 gün karşılığında 40 kuruş ödemek ve sınırsız bilgiye ulaşmak,

Bu yönden bakılırsa paha biçilmez bilgi kaynağı diyebiliriz.

Örneğin dışarıda excel kursu almak isteyenlere, bu eğitimi daha uygun nerede bulabilirsiniz düşüncesindeyim..

Bunu yıllık ücret olarak değilde foruma olan borcum niteliğinde düşündüm

Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2000 Türkçe
Ev:Excel xp Türkçe
11.06.2022
Günaydın,
Altın Üyelik için başvuru formunda doldurulması zorunlu alanlarda E-mail adresi, şifre ve şifre onayı istenmektedir. E-mail adresi gereklidir iletişim için ancak şifre ve şifre onayı (internet üzerinden alışveriş işinden anlamadığım için soruyorum) neden zorunludur? Şifre kişilere özel paylaşılmaması gereken bir bilgidir diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
Hüseyin Bey;Özel Mesaj ile iban numarası alabilirmiyim direk havale yapmak için

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Değerli Arkadaşlar,
Bu forumun bugünlere gelmesinde her birinizin az veya çok emeği var.
Herkese katkısından dolayı teşekkür ederim.
Bu nedenle herkesin görüşlerine ve yorumlarına saygım var.
Bu saygı çerçevesinde mesajlardan alıntılar yaparak yanıt vermeyeceğim. Bu şekilde ikili ve kırıcı diyaloglara girmiş oluruz.

Sadece kısa ve öz bir durum değerlendirmesi yapacağım ve bundan sonra da bu konuda yanıt yazmak istemiyorum.

Forum neredeyse 10 yılını dolduruyor.
Geçmişte giderleri paylaşmak adına gönüllük esasına dayalı çok farklı yollar denedim.
Az sayıda kişi haricinde destek bulamadım. Bu 10 yılın büyük bir bölümünde forum teknik işlerini ve maddi giderlerini tek başıma üstlendim.

Önümde iki seçenek vardı;
- Forumu Kapatmak
veya
- Forumu Yaşatmak

Yıllık 15 TL için acımasızca eleştirenlerin olacağını bile bile Altın Üyelik konusunda kısmen zorlayarak Forumu Yaşatmayı seçtim.
Teşekkür edenlerin sayısı eleştirenlerden fazla olduğu sürece de forumu yaşatmak adına ne yapmam gerekirse yapacağım.

Tüm forum üyelerine saygılarımla.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Günaydın,
Altın Üyelik için başvuru formunda doldurulması zorunlu alanlarda E-mail adresi, şifre ve şifre onayı istenmektedir. E-mail adresi gereklidir iletişim için ancak şifre ve şifre onayı (internet üzerinden alışveriş işinden anlamadığım için soruyorum) neden zorunludur? Şifre kişilere özel paylaşılmaması gereken bir bilgidir diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
Hüseyin Bey;Özel Mesaj ile iban numarası alabilirmiyim direk havale yapmak için
Merhaba,
o formda istenen email adresinizin şifresi değildir. Online alışveriş yapabilmeniz için ElitNET sitemizde yeni bir üyelik kaydı oluşturmanız isteniyor. Orada yeni yeni belirleyeceğiniz bir şifreyi yazmanız isteniyor. Önümüzdeki yıllar da Altın Üyelik ödemesi yaparken tekrar tüm bilgileri girmek zorunda kalmayın diye.
Ayrıca o girdiğiniz bilgiler bizim fatura kesebilmemiz için gereklidir.
Siz fatura istemiyorum şeklinde işaretleseniz bile faturanız kesilmektedir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2000 Türkçe
Ev:Excel xp Türkçe
11.06.2022
Teşekkürler Hüseyin Bey; Yeri burası değil ama bu vesile ile formdaki bütün arkadaşların yeni yılını kutlurum.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2016 TR
Home & Business
30.12.2018
Teşekkürler teşekkürler teşekkürler :)

Hüseyin Bey
Altın Üyelik konusundaki mesajlara baktım. Olumsuz tek mesaj yok. Bu konuda mesaj atan arkadaşların dert ettiği şey sitenin sitenin paylaşımcı havasının bozulmaması sizin mesajındaki "mesajlardan alıntılar yaparak yanıt vermeyeceğim. Bu şekilde ikili ve kırıcı diyaloglara girmiş oluruz" cümlesi bayağı talihsiz. Bir süredir, sitede bürokratik bir hava yoğunlaşmaya başladı. Sonunda da siteyle yeni tanışacak insanlar için "Parayı veren düdüğü çalar" tarzında engel konulması benim için kabul edilemez.
Size yolunuzda selametler dilerim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Hüseyin Bey,
10 yıldır, inanılmaz bir çaba ve katkı ile dünya çapında bir sitenin var olmasını sağladığınız ve bugüne kadar üyelerinizden herhangibir karşılık beklemediğiniz için sizi gönülden takdir ve tebrik ederim.
Yeni "Altın Üyelik" uygulamanızın size sağlayacağı faydaların yanısıra; bu forumda "karşılıksız" bilgi paylaşan, sadece bir teşekkür alabilmek için zamanını ve emeğini harcayan , sorulara, dosyalara büyük bir çaba ile cevap vermeye özen gösteren üyelerin de varlığını hesaba katacağınızı umuyorum.
Sadece; değerli sitenizin , değerli yöneticilerinin bunca soruya cevap verebilmesinin ne kadar verimli ve mümkün olabileceğini, naçizane ben ve benim gibi üyelerin katkılarının olumlu sonuçlarını ve sitenize az da olsa bir fayda sağladığını lütfen bir kez daha değerlendiriniz.

Kararınız ne olursa olsun; (siz forumda üye olarak kalmama izin verdiğiniz sürece) kendi imkanlarım ve çabalarımla, saygıdeğer forum üyelerine edebildiğim kadar yardım etmeye devam edeceğim.

Herşeyin parayla ölçüldüğü günümüz şartlarında, "parasız" da birşeylerin yapılabileceğine ve "gönüllü yardım" ilkesine inanmamın karşılığını , bundan sonraki uygulamalarınızda bulabilmeyi arzu ediyorum.

Düşüncelerim, bir eleştiri değil, sadece dilekten ibarettir.
Yegane beklentim, bu sitenin devamlılığıdır.

İşlerinizde ve sitenizin geleceğinde başarılar dilerim.
Saygılarımla,
turist

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın turist,
mesajınız için teşekkür ederim.

Daha önce bir mesajda yazdım, ancak arada kalmıştır, dikkatten kaçmasın diye bilgi vereyim.

Forumda sorulara fedakarca yanıt veren hatırı sayılır bir arkadaşımız var.
Bu arkadaşlar için yeni bir üye grubu oluşturup bu arkadaşların dosya ekleme gibi limit sorunları olmamasını sağlayacağız.
Ayrıca bu grup aynı zamanda bizim için uzmanlığa ve moderatörlüğe geçiş için bazı arkadaşları takip etme imkanı verecektir.
Bu uygulamanın duyurusunu da yarın yapağım.

Teşekkürler.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sayın turist,
mesajınız için teşekkür ederim.

Daha önce bir mesajda yazdım, ancak arada kalmıştır, dikkatten kaçmasın diye bilgi vereyim.

Forumda sorulara fedakarca yanıt veren hatırı sayılır bir arkadaşımız var.
Bu arkadaşlar için yeni bir üye grubu oluşturup bu arkadaşların dosya ekleme gibi limit sorunları olmamasını sağlayacağız.
Ayrıca bu grup aynı zamanda bizim için uzmanlığa ve moderatörlüğe geçiş için bazı arkadaşları takip etme imkanı verecektir.
Bu uygulamanın duyurusunu da yarın yapağım.

Teşekkürler.
Hüseyin Bey,
Bunu öğrenmekten son derecede memnun oldum.
Size yakışan bir karar, hayırlı olmasını dilerim.
Sağolunuz.

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,
evet şuan için dosya ekleme ve indirme altın üyelik ile mümkün olacak.

yanlışlarımız olabilir.
Adım adım yoluna koyacağız.

Ancak hiç bir zaman herkesi mutlu etmek mümkün olmuyor.
350.000 e yakın üyenin olduğu bir ortamda sanırım bunu doğal karşılamak gerekiyor.
İnanın bir üyemizin bile "yapılan etik" değil şeklinde serzenişi beni üzüyor.

Sık sık reklamlardan yana şikayet alıyoruz.
Bazen uygunsuz reklam yayınlandığı söyleniyor(Sanırım konuyu açan sadece benim.) burası vardar07 ye aittir, bazen reklamdan forumu rahat gezemiyoruz deniyor.
Foruma giriş çıkış fazla olunca ve dolayısı ile dosya ekleme ve indirme çoğalınca forum yavaş diye şikayet ediliyor.

Yıllık 15 TL ödeyerek forumu reklamsız kullanın, 14 saate yakın yüzlerce videodan faydalanın ve elde edilen gelir ile forumda geliştirmeler yapalım daha sorunsuz kullanın diyoruz.
Hüseyin'bey sizi anlamamak imkansız sadece sizden bir şey öğrenmek isterim. ( site aylık maliyetlerini bilmediğim için.) Sitenin aylık maliyeti ne kadardır acaba. Yorumları okuyorum sizin gibi haklı bulduğum vede haksız bulduklarım var. Yukardaki kırmızı ile belirtilen yerleri merak ediyorsanız cevap alırsam yorumumu yapacağım. Ya açık olarak yada özel mesajdan bilgilendirmek umuduyla. İmzam gibi Veren el alan elden evla'dır.

E

ExcelF1

Misafir
Merhaba ExcelF1

10 gün karşılığında 40 kuruş ödemek ve sınırsız bilgiye ulaşmak,

Bu yönden bakılırsa paha biçilmez bilgi kaynağı diyebiliriz.

Örneğin dışarıda excel kursu almak isteyenlere, bu eğitimi daha uygun nerede bulabilirsiniz düşüncesindeyim..

Bunu yıllık ücret olarak değilde foruma olan borcum niteliğinde düşündüm
Sayın Baggwell,

Ben bu sitenin eski uzmanlarından biriyim. Saatlerimi, hatta günlerimi verdiğim zamanlar oldu. Gecelerimin çok uzun saatleri bu forumda geçti. Sabahın ilk saatlerine kadar, sorulara cevap vermek için uğraştığım zamanlar oldu.

Buna rağmen, alınan bu karara sadece "Üzüldüm, Umarım bir çözüm bulunur" şeklinde iyi niyetli bir temenni oldu. Ama Siz, yazınız ile bizi biraz yargılamış gibisiniz.

Size, şu söyleminize istinaden 1 soru sorayım.

"...foruma olan borcum niteliğinde düşündüm."

Peki forumun bize borcu ?

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Sayın Baggwell,
Ben bu sitenin eski uzmanlarından biriyim. Saatlerimi, hatta günlerimi verdiğim zamanlar oldu. Gecelerimin çok uzun saatleri bu forumda geçti. Sabahın ilk saatlerine kadar, sorulara cevap vermek için uğraştığım zamanlar oldu.
Buna rağmen, alınan bu karara sadece "Üzüldüm, Umarım bir çözüm bulunur" şeklinde iyi niyetli bir temenni oldu. Ama Siz, yazınız ile bizi biraz yargılamış gibisiniz.Size, şu söyleminize istinaden 1 soru sorayım.
"...foruma olan borcum niteliğinde düşündüm."
Peki forumun bize borcu ?
Sayın ExcelF1 diyorsunuzki "Ben bu sitenin eski uzmanlarından biriyim." ama herkezden önce konu açıp konu hakkında tabiri caiz ise mağdur olacağınız belirtiyorsunuz bırakında siz değil aritmetik hesabını yapan kişilere bırakalım. Sayın "Baggwell" haklı niçin herkez maddi çıkar gözetmeden bilgisi doğrultusunda birilerine yardım etmeye çalışıyor. Eğer bu site Kişilerin birbirine yardım amacına ise sayın "Baggwell" haklı yok maddi kazanç ise site sahibi haklı. Yukarda Hüseyin beye bir #32. Mesajda soru illettim .Cevabı gelirse sizlerle paylaşırım.
Herkeze bu saatten sonra nice nice iyi yıllar.

Son düzenleme:

sirkülasyon

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2021 LTSC TR
18-06-2026
Arkadaşlar;
Birde uzmanlarımız konuşsun.
Ömer Abi,
Korhan Abi,
Evren Abi,
Necdet Abi,
Halit Abi,

ismini sayamadığım diğer uzmanlarım. Excel konusunda ki su götürmez bilgilerinizi para ile satmak ister misiniz?

Foruma soru olarak gönderdiğim ve siz değerli uzmanlarımın çözdüğü dosyalarımdan yararlanamıyorum. Bu reva mıdır?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Sitenin ilk kuruluşundan beri Uzman yada sade vatandaş olarak bu sitede çok vakit geçirdim.
Çünkü bir excel dostuyum. Bu site 10 yıldır Hüseyin bey'in kişisel katkılarıyla ayakta. Geçmiş zamanda site saldırıya uğradığı zaman ( o dönemde uzmandım) Hüseyin Bey'in öncülüğünde sitenin daha güvenli bir servere taşınması gerektiği , bunun maddi bir karşılı olduğu ve bunu karşılamak için altın üyelik adı altında gönüllü destek kampanyası ile "çorbaya tuz" misali katkı verilmesi gerektiği sonucuyla bir nebze elimizden gelen üyelikle katkı sağlamaya çalıştık. Bu ne kadar finans etti bilmiyorum ama yeterli olduğunuda sanmıyorum. İş yine Hüseyin Bey'e ve onun maddi desteğine düştü. Gerek reklam gelirleri ile gerek "Altın Üyelik" ile bu siteyi yaşatmaya çalıştı. Üstelik iş ve işlem hacmi o kadar çoğaldı ki artık kendi enerjisi ve zamanı da buna yetmez oldu. (yanılmıyorsam bu iş için bir eleman çalıştırıyor)
Geçenlerde 3 satır birr kodu aramak için 250 Tl. verip iki kitap aldım. Bunu yazmamın nedeni; Bilgi o kadar ucuz ve bedava değil.
Hiçbir kitabı "buna ihtiyacım var bana verin" diyerek bedavaya alamazsınız.
Hiçbir dersane size "bedelsiz" eğitim vermez
Yada hiç kimse zamanını, Bilgi ve birikimini,bilgisayarını ve bu bilgisayar çalışırken medaş'a ödeyeceği elektrik giderini cebinden karşılayarak sizin probleminizi çözmez.
Bunun için sorun varsa çözümün bir parçası olma zamanı.

Ama başka bir pencereden olaya bakarsak;
Bu site Hüseyin Bey kurduğu için bu kadar büyük değil,
Bu sitede uzmanlar çok iyi olduğu için bu kadar büyük değil.
Bu siteyi büyüten makinist ilk önce sorudur. Sonra çözüm/çözümler gelir.
Bu siteyi büyüten sorun ve çözümün etkileşimi...
Madem bir bedelle siteyi yaşatmaya çalışıyorsunuz soru sormayı bedel dışı bırakın. Cevapları almayı üyeliğe bağlayın. Böylece site değişik çözümler üreterek veritabanını ve soru çeşitliliğini zenginleştirsin.Yada altın üye olmayana günlük 3 dosya indirme hakkı gibi kısıtlama ile üyeliği teşfik edebilirsiniz. (bu uygulayan site var)
Yada "Altın Üyelik"'in kapsamını genişletin. (şimdiye kadar sitede çözüme ulaşmış verileri tasnifleyerek bir dvd ile altın üyelere sunun. Böyle bir kaynağa sahip olmak için her üye altın üye olur)

Düşünün onbin üyeniz var bir müddet sonra aynı işi yapan insanların sorunu biter. Akabinde soru ve cevap trendi düşmeye ve bir müddet sonunda da sitede soru/cevap adına zenginlik ve genleşme kaybolmaya başlar.
Başka bir tespit ise;
Bizim üyelerimizin yüzde doksanı gariban memur ve eğitim gönüllüleri. Bir memur olarak devletin bu tür hizmetlere kaynak ayırdığını sanmıyorum. Amir şunu yap der ve gider. Memurun tek kaynağı cevaptan sonra edeceği dua... (hoş bu dua bana yetiyor ama ne yazıkki sitenin yaşaması için maddi kaynak sağlamıyor)

Biraz uzun bir yazı olsada Acizane sade üye olarak Hüseyin Bey’in bu pencereyi en azından dikkate alacağını umuyorum.
Herşey Umarsız ve çıkarsız paylaşım için;
Mustafa UYGUN.

Son düzenleme:
E

ExcelF1

Misafir
Sayın ExcelF1 diyorsunuzki "Ben bu sitenin eski uzmanlarından biriyim." ama herkezden önce konu açıp konu hakkında tabiri caiz ise mağdur olacağınız belirtiyorsunuz bırakında siz değil aritmetik hesabını yapan kişilere bırakalım. Sayın "Baggwell" haklı niçin herkez maddi çıkar gözetmeden bilgisi doğrultusunda birilerine yardım etmeye çalışıyor. Eğer bu site Kişilerin birbirine yardım amacına ise sayın "Baggwell" haklı yok maddi kazanç ise site sahibi haklı. Yukarda Hüseyin beye bir #32. Mesajda soru illettim .Cevabı gelirse sizlerle paylaşırım.
Herkeze bu saatten sonra nice nice iyi yıllar.
Sayın vardar07, ben mağdur olacağımı hiçbir zaman belirtmedim. Ama Siz, Sayın Baggwell'den daha farklı, bizi direkt olarak yargılıyorsunuz.

Uzun uzadıya mesajların daha fazla yanlış anlaşılmalara sebep olmasını istemem. Yalnız herkesten 1 mesaj yazmadan önce yazdığının karşı tarafça nasıl algılanabileceğini düşünmesini isterim.

Bu yüzden konuyu açan kişi olarak kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...