Apartman-Site Kişi Kayıt Defteri Koşula bağlı veri giriş izini

bayhekim81

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 pro plus türkçe
FİKİR 1. GİRİŞ TARİHİ YAZILMAMIŞSA DİĞER HÜCRELE VERİ GİRİŞİ HATA VERİP ENGELLENMESİ FİKRİ
FİKİR 2. ÇIKIŞ TARİHİ YAZILMIŞSA C SÜTUNUNDAKİ VERİLERİN ÖNÜNE "E" HARFİNİN OTOM. GELMESİ
FİKİR 3. GİRİŞ TARİHİ AYNI OLUP KİŞİ İSİMİ DE AYNI OLURSA HATA VERMESİ FİKRİ
FİKİR 4. BENZERSİZ KİŞİ KODU OLUŞTURMAK AMACI İLE; J SÜTUNUNDAN DAİRE SIRA NUMARASINI, D SÜTUNUNDAN İSMİN BAŞ HARFLERİ,
C SÜTUNUNDAN "(EK)" yada "(K)" yada "(EM)" yada "(K)" HARFLERİNİ, A SÜTUNUNDAN TARİHLERİ NOKTASIZ HALDE ALARAK
BUNLARI F SÜTUNUNDA BİRLEŞTİRMEK.

Ekli dosyalar

bayhekim81

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 pro plus türkçe
Çok güzel olmuş teşekkür ederim. Ancak online excel kullanıldığında Makrolar çalışmıyor. O nedenle fonksiyonlar başlığı altında konu açmıştım. Çok teşekkürler.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
1. Fikir: Giriş tarihi yazılmadan diğer hücrelere girişin engellenmesi makro olmadan bildiğim kadarıyla veri doğrulama ile olur, bu durumda diğer veri doğrulamalar iptal olur. Ancak o veri doğrulamanın nasıl yapılacağını da bilmiyorum maalesef.

2. Fikir: Çıkış tarihi yazılmışsa C sütunundaki veriye E eklenmesi, formülle imkansız.

3. Fikir: Veri doğrulamayla yapılabilir ama 1. fikirle çakışır

4. Fikir: Yapılabilir ama ismin kaç kelime olduğuna göre sıkıntı çıkabilir. Sadece iki kelime olanlar kolay olur ama 3 ya da 4 kelime olanlar zor olur. 2 kelime için formül:

=KAÇINCI([@[BLOK ]];$K$2:$K$135;0)&SOLDAN(KIRP([@İSİM]);1)&PARÇAAL(KIRP([@İSİM]);BUL(" ";KIRP([@İSİM]))+1;1)&[@[Malik/Kiracı]]&METNEÇEVİR([@[GİRİŞ TARİHİ]];"ggaayyyy")

Naçizane bildiklerim bunlar.

bayhekim81

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 pro plus türkçe
Sağol üstadım