Apartman Yönetim Hesapları Denetimi

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Değerli forum dostları;

Oturduğum apartmanın denetçiliğini yaparken, yönetim hesaplarının kontrolü amacıyla geliştirilen bir dosyayı, ilgilenen dostlara yardımcı olabilir düşüncesiyle sitemize ekliyorum.

Bu çalışma sırasında bana desteklerini ve katkılarını esirgemeyen Sayın beab2005 ve Sayın Taruz hocalarıma, teşekkürü bir borç bilir, kendilerine sevgi ve saygılarımı iletirim.

Konunun daha anlaşılır olması amacıyla siteye konulan dosya 3 aylık verileri içermektedir.

Güle güle kullanının.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Dosyanın Son Şekli..

Değerli forum dostları;

2008 hesaplarının denetimi sırasında oluşan bir farkı araştırırken, sitemize düzeltilmemiş bilanço formlu örnek dosyayı eklediğimi farkettim.

Bu mesajıma, son şeklini yeniden yükledim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba ,,

Ustam bak seni burda da buldum. güzel eklemeni indirmek istedim ama başaramadım.

Sevgiyle Kalın

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
İndirmede sorun yok gibi.

Merhaba ,,

Ustam bak seni burda da buldum. güzel eklemeni indirmek istedim ama başaramadım.

Sevgiyle Kalın
Sayın Kayhan dede;

İyi akşamlar, dostum.. Program Office 2003 ile hazırlandı , bir sorun var mı diye düşünerek, programı sitemizden tekrar indirdim, herhangi bir sıkıntı yaşamadım ve dosyayı açtım. Başka ne yapabilirim? Yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Selam ve sevgiler.

buseen

Altın Üye
31-07-2024
selam emeklerine sağlık verileri sıflamak mümkünmü acaba nasıl ?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe
Değerli forum dostları;

2008 hesaplarının denetimi sırasında oluşan bir farkı araştırırken, sitemize düzeltilmemiş bilanço formlu örnek dosyayı eklediğimi farkettim.

Bu mesajıma, son şeklini yeniden yükledim.
indirmede sorun yok fakat açamdım
apartman hesabı açılıyor
tşk.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhaba,
Açılan sayfada MDB dosyası olarak görülüyor. Exell ile açtın anlayamadım ne olduğunu. Kullanımı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
Saygılarımla.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Programın veri olmayan hali ekte.

Arkadaşlar, program Access 2003 ile apartman yönetimi hesaplarının denetimi için hazırlandı. Para (gelir) makbuzları ya da bankalara yatırılan aidat, yakıt ve demirbaş bedelini ilgili menülerden giriş yapabilirsiniz.

Programı kullanırken, önce binada oturanları tanımlamalı, daha sonra hareketler tablosuna ilgili menüden veri girişi yapmalısınız.

Sene başında bankalarda ve kasada bulunan parayı; yönetimin varsa önceki yılda dairelerden olan alacakları her bir daire için ayrı ayrı girilmelidir. Yönetimin yıl içinde yaptığı giderler ilgili menüden veri tablosuna girildiğinde,

• Yönetimin sene başındaki para ve alacakları,
• Bu dönem işletme projesine göre tahsil edeceği avans gelirleri,
• Toplam Para
• Yönetim giderlerini
• Dönem sonunda kasa ve bankada bulunan paraları,
• Dönem sonu alacaklarını

Diğer bir anlatımla (Bilanço) Yönetimin Hesap Durumu’nu herhangi bir tarih aralığında görebilmek mümkündür.

Çalışma mantığını kısaca özetlemeye çalıştım. Biraz kurcalayarak ve 3 aylık veri girilmiş dosyayı inceleyerek programın bir çok özelliklerini görebileceksiniz.

Program belli bir süreçte daha geliştirilecektir.

Yukarıdaki mesajlar sonrası, yüklenen dosyayı bir sorun var mı diye siteden indirdim, dosya açıldı ve çalışır durumda..

Programın üç aylık veri yüklü en son hali, 3. mesaja eklidir.

Bu arada, verisiz (sıfır) dosyayı da aşağıya ekliyorum.

Güle güle kullanın.

Ekli dosyalar

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2007
Bu çalışma gerçekten çok güzel, canı gönülden tebrik ederim. Ufak bir sorunu dile getirmek isterim; bu programı kullanacak insanlar netice itibariyle kendi apartmanlarında ya da sitelerinde kullanacaklar, dolayısıyla başlangıçta, raporlarda v.s. görünen Şen Apartmanı yazısını nasıl değiştireceğimizi söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sayın DAHME;

Formlar nesnesinden "Frm_Switchboard_Main" formunu tasarım modunda açınız ve "Şen Apt" üzerine tıklayıp siliniz..

Kolay gelsin..

Son düzenleme: