Soru ara bul komutu hatası

sirkülasyon

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2021 LTSC TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-06-2026
Kod:
Dim sayfa As Worksheet
    Dim Ara1 As Range, Ara2 As Range
    Dim Aranan As String
    Dim Satir As Range
    Dim GunduzToplam As Double, DYKToplam As Double
    Set sayfa = ThisWorkbook.Sheets("Puantaj")
    Set Ara1 = sayfa.Range("D7:D53")
    Set Ara2 = sayfa.Range("F7:F53")
    Aranan = TextBox1.Value
    GunduzToplam = 0
    DYKToplam = 0

For Each Satir In Ara1.Rows
        If Satir.Value = Aranan Then
            If Satir.Offset(0, 2).Value = "Gündüz" Then GunduzToplam = GunduzToplam + Satir.Offset(0, 34).Value
            ElseIf Satir.Offset(0, 2).Value = "DYK" Then DYKToplam = DYKToplam + Satir.Offset(0, 34).Value
            End If
    Next Satir
    TextBox5.Value = GunduzToplam
    TextBox6.Value = DYKToplam
Üstadım;
Yapmak İstediğim
TextBox1 (T.C. Kimlik Numarası) değerini ilkönce Puantaj sayfası D7:D53 sütununda arayacak. Bulduğu satırın F7:F53 sütununda Gündüz yazıyorsa AL sütunundaki Gündüz ekders saat toplamını TextBox5' e DYK yazıyorsa AL sütunundaki DYK ekders saat toplamını TextBox6' ya aktarmak.
Yukarıdaki kod ile Gündüz değerini TextBox5' e aktarıyorum ancak DYK değerini TextBox6' ya aktaramıyorum.
Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Dönüş yapmadınız, yazdığım kodu sildim.
Sayın @fdemirci7

Öncelikle foruma katkınız için teşekkür ederim. Teşekkür etmek bir erdemdir ve forumumuza emek veren herkesin teşekkürü hak ettiğine inanıyorum.

Yanıtınızı silmenizin, sadece teşekkür etmeyen kişiyi değil, aynı zamanda diğer forum üyelerini de cezalandırdığını düşünüyorum. Bu durum, yardımlaşma ve bilgi paylaşımı ruhuna ters düşmektedir.

Belki de teşekkür beklemeden, sadece bilgi paylaşmaya odaklanmak daha faydalı olacaktır. Unutmayalım ki, her paylaşım bir değer taşır ve bir başkalarının da işine yarar.

Sonuç olarak, teşekkür etmenin bir erdem olduğunu kabul etmekle birlikte, yanıtınızı silmenin en doğru çözüm olmadığını düşünüyorum. Yanıtınızı tekrar paylaşarak, hem diğer forum üyelerine fayda sağlayabilir hem de yardımlaşma ruhuna katkıda bulunabilirsiniz.

Birlikte daha pozitif ve yapıcı bir ortam oluşturmak için çabalarımızı birleştirmemiz gerektiğine inanıyorum.
Saygılarımla.

Son düzenleme: