Araç Muayene Takip Makro

ahmetgcmn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-01-2028
Herkese Merhabalar, umarım yardımcı olursunuz.

Elimde araç sigorta, muayene vs gibi işlemlerin takibi için güzel bir makro çalışması var.

Mevcut Çalışmada
I sütununda yer alan muayene tarihine kalan gün sayısı 1 gün ve üzeri ise yeşil dolgu yapıyor ( Q sütununda herhangi bir açıklama oluşmuyor) . 1, 0 günde turuncu (Q sütununda açıklama olarak "plakalı aracınızın Muayenesi yarın bitiyor."), 0 gün ve aşağısında ise kırmızı (Q sütununda açıklama olarak " ... plakalı aracınızın Muayenesi bitti ve ... gün geçti.")

Benim istediğim ise
I sütununda yer alan muayene tarihine kalan gün sayısı 30 gün ve üzeri yeşil ( Q sütununda herhangi bir açıklama oluşmuyor), 30, 1 gün arası turuncu (Q sütununda açıklama olarak " ... plakalı aracınızın Muayenesinin bitime ... gün kaldı.", 1 gün ve aşağısı için kırmızı (Q sütununda açıklama olarak " ... plakalı aracınızın Muayenesi bitti ve ... gün geçti.")

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excell
Merhabalar,
Deneyiniz.
merhaba bende dosya için birşeyler söylemek istiyorum excell çok kulllanışlı herkesin emeğine sağlık benim merak ettiğim. Otomatik mail gönderimi nasıl oluyor belli bir gün veya hangi zamanla otomatik mail gönderiyor. yardımcı olabilirmisiniz.