AUTOCAD'deki uzunlukları Excel'e aktarma

Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
Bu konuyla ilgili kendim kod yazdım ancak bunu excelde yazamadım autocad de yazdım ve bi butona atayamadım butonu oluşturdum ama makro bulunamadı hatası veriyor ayrıca yazdığım kod sadece şunu yapıyor; excel açıyor, sayfalara belirlediğim ismi veriyor, autocadden seçim yapıp entera basınca uzunlukları alt alta sıralıyor yanına layer ismini koyarak alt alta sıralıyor. Benim istediğim ise şu; excelde yazmak istiyorum öncelikle bu yüzden kodlamayı nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok ayrıca belli bir şablonum var (metraj) o şablonda belirlenen sütuna 20 satır uzunluk bıraksın, 20 tane dolunca o şablondan bir tane daha sağına eklesin ve oradan yazmaya devam etsin.
yardımcı olursanız çok sevinirim .
Arz ederim

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis Profesyonel 2019 x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-03-2020
@azizik

Autocadde hazırlamış olduğunuz kod üzerinden gidin bence...

metraj tablonuza değilde, geçici bir tabloya alıp, oradan metraj tablonuza çekebilirsiniz. tabikide öncelikle Metraj tablosuna çekseniz daha iyi olur. Formatı bozmassa...

GursoyC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-05-2028
Bu konuyla ilgili kendim kod yazdım ancak bunu excelde yazamadım autocad de yazdım ve bi butona atayamadım butonu oluşturdum ama makro bulunamadı hatası veriyor ayrıca yazdığım kod sadece şunu yapıyor; excel açıyor, sayfalara belirlediğim ismi veriyor, autocadden seçim yapıp entera basınca uzunlukları alt alta sıralıyor yanına layer ismini koyarak alt alta sıralıyor. Benim istediğim ise şu; excelde yazmak istiyorum öncelikle bu yüzden kodlamayı nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok ayrıca belli bir şablonum var (metraj) o şablonda belirlenen sütuna 20 satır uzunluk bıraksın, 20 tane dolunca o şablondan bir tane daha sağına eklesin ve oradan yazmaya devam etsin.
yardımcı olursanız çok sevinirim .
Arz ederim
Metraj işleriyle oldukça fazla miktarda uğraşmış birisi olarak benim tavsiyem şudur.
Autocad'den dışarı attığınız Excel (diyelim ismi ex1 olsun) haricinde bir excel oluşturup (ismi x2.xlsm olsun), x2.xlsm isimli dosyanızda yapmak istediklerinizi, x1 üzerinden yapacak bir makroya dönüştürmeniz doğru olacaktır.
Böylece x1.xlsx dosyanıza benzer bir örnek dosyayı burada paylaşıp yapmak istedikleriniz konusunda çok daha fazla yardım alabilirsiniz.
Forumda x2.xlsm dosyanızdaki makrolara yardım edecek çok sayıda arkadaş bulabilirsiniz.