Aynı numaraların karşılığındaki tutarları bir sütunda topla...

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Exce
Merhaba Arkadaşlar, aşağıdaki konuda bana yardımcı olabilecek var mı?

Ekli excel dosyasında görülebileceği gibi sayfa 1'de A kolonu hücrelerindeki numaraların B Kolonundaki hücrelerdeki tutarlarını Sayfa 3'de I kolonundaki aynı numaraların J kolonu ( T.Telekom direkt hat bedeli yazan) hücresi karşılığına yapıştırmasını , Aynı işlemi C ve D kolonu için yapmasını ve yine sayfa 3'deki I kolonundaki aynı numaraların K kolonu (Şahsi kullanımdaki GSM tutarları) hücresi karşılığına yapıştırmasını,

Sayfa 2'de B Kolonu hücrelerindeki numaraların D Kolonundaki hücrelerdeki tutarlarını Sayfa 3'de I kolonundaki aynı numaraların L kolonu (T.Telekom direkt hat bedeli ) hücresi karşılığına yapıştırması ve yine Sayfa 2'de B Kolonu hücrelerindeki numaraların C,E,F,G,H Kolonundaki hücrelerdeki toplam tutarlarını Sayfa 3'de I kolonundaki aynı numaraların M kolonu (Santral dahili bedeli ) hücresi karşılığına yapıştırmasını istiyorum.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra sayfa 3'de B kolonundaki TKEY numaralarının karşılığındaki J,K,L,M'deki tüm tutarları toplayıp sayfa 4'deki TKEY numarasının toplam bedel yazan kolunun hücresine yazmasını istiyorum.

Biraz karışık yazmış olabilirim, daha iyi anlatabilmek için gönderdiğim excel'deki örnek daha aydınlatıcı olabilir.