aynı türden verilere tarih sırasına göre başka bir sayfaya aktarmak

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
aynı türden verileri tarih sırasına göre başka bir sayfaya aktarmak

Sayın üstadlarım yapmak istediğim tam olarak şu
Dosyada Sayfa1' de B1:B1000 arasında isimler, E1:E1000 arasında da tarihler mevcut, değişik tarihlerde aynı kişiye ait bilgilerin o kişiye ait sayfaya aktarılması gerekiyor. örneğin
sayfa1 B5 hücresinde "Ali" E5 hücresinde 16.03.2008 tarihi yazılı
Sayfa1 B25 hücresinde "Ali" E25 hücresinde de 20.03.2008 tarihi yazılı
.......

sayfa2 A1 hücresinde "Ali" ismi manuel olarak yazılı
istenen şey şu:

Sayfa2 A9:A250 hücrelerine "Ali" ye ait tüm tarihler eski tarihten en son işlem tarihine kadar alt alta gelmesini istiyorum,
(Tarihler Sayfa 1' de eski tarihten bugüne kadar yukarıdan aşağı sıralı şekilde bulunmaktadır.)

Bu hususta yardımlarınızı bekliyorum.
'Düşeyara ile yaptım, ama sadece bir tarihe ait veri geliyor."
bu iş formülle çözülebilirse nasıl yapıldığını görmek isterim. ama mümkünse Makro ile çözümü daha iyi olacaktır. Saygılar.

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın üstadlarım yapmak istediğim tam olarak şu
Dosyada Sayfa1' de B1:B1000 arasında isimler, E1:E1000 arasında da tarihler mevcut, değişik tarihlerde aynı kişiye ait bilgilerin o kişiye ait sayfaya aktarılması gerekiyor. örneğin
sayfa1 B5 hücresinde "Ali" E5 hücresinde 16.03.2008 tarihi yazılı
Sayfa1 B25 hücresinde "Ali" E25 hücresinde de 20.03.2008 tarihi yazılı
.......

sayfa2 A1 hücresinde "Ali" ismi manuel olarak yazılı
istenen şey şu:

Sayfa2 A9:A250 hücrelerine "Ali" ye ait tüm tarihler eski tarihten en son işlem tarihine kadar alt alta gelmesini istiyorum,
(Tarihler Sayfa 1' de eski tarihten bugüne kadar yukarıdan aşağı sıralı şekilde bulunmaktadır.)

Bu hususta yardımlarınızı bekliyorum.
'Düşeyara ile yaptım, ama sadece bir tarihe ait veri geliyor."
bu iş formülle çözülebilirse nasıl yapıldığını görmek isterim. ama mümkünse Makro ile çözümü daha iyi olacaktır. Saygılar.
Burada yer alan dosyaları inceleyin.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=20271&highlight=form%FClle

.

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
Sayın Yurttaş üstadım çok teşekkür ediyorum. formül tam istediğim gibi ama formülün nasıl çalıştığını bilmediğim için kendi sayfama uyarlamadım. dosyayı gönderirsem yardımcı olabilirmisiniz.

yapmak istediğim şey;
DATA sayfası B sütununda Tedarikçi adları kontrol edilecek her bir şirket için "TAKİP" sayfası oluşturulacak ve şirketin ismi "TAKİP" sayfası A1 hücresine yazılacak daha sonra bu şirkete ait fatura ve hesap bilgileri firma için açılan "FİRMA ADI &TAKİP" sayfasına A9 hücresine alt alta "DATA" sayfada renkli olarak belirttiğim kısımlar aktarılacak,

(yaklaşık 80 firma için ayrı ayrı sayfa açılarak yukarıdaki işlem yapılacak)

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın Yurttaş üstadım çok teşekkür ediyorum. formül tam istediğim gibi ama formülün nasıl çalıştığını bilmediğim için kendi sayfama uyarlamadım. dosyayı gönderirsem yardımcı olabilirmisiniz.

yapmak istediğim şey;
DATA sayfası B sütununda Tedarikçi adları kontrol edilecek her bir şirket için "TAKİP" sayfası oluşturulacak ve şirketin ismi "TAKİP" sayfası A1 hücresine yazılacak daha sonra bu şirkete ait fatura ve hesap bilgileri firma için açılan "FİRMA ADI &TAKİP" sayfasına A9 hücresine alt alta "DATA" sayfada renkli olarak belirttiğim kısımlar aktarılacak,

(yaklaşık 80 firma için ayrı ayrı sayfa açılarak yukarıdaki işlem yapılacak)

Dosyanız ekte.

Yapılacak işlem sadece sayfayı kopyalayıp firma adını seçmektir.

.