Ayrı Formdaki Liste Kutusunda Seçileni Çalışılan Forma Aktarma

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın demiral haklısınız benzersiz kayıt olmalı ben de onu diyorum baştan beri öyle olduğu zaman ürün adı alanına ilk bulduğu kayıtın id numarası eklemeye çalışıyor o da listede olmayan hatası veriyor ki haklı da zaten...
sql ile çözüm bulunmuş kodları ekliyorum...teşekkürler ilginize sayın hocam..

'----------------------------KODLAR----------------------------------------------
Me.Modal = False
DoCmd.OpenForm "aaa", acFormDS
'DoCmd.RunCommand acCmdPaste
'SendKeys "{enter}"
Dim sql As String
sql = "INSERT INTO alış ( URUNADI, KODU,[AMB/PAKET], ÖLÇÜ, JENERİK, ETİKETLİ, PROMOSYON, ALISFIYATI, SATISFIYATI, TUTARI, ACİKLAMA, TADI, İSKONTO, [İSKONTO TUTARI], KDVORANI, KDVTUTARI1, faturaid, bayiiskontooranı, bayiiskontotutarı ) " & _
"SELECT ürünler.URUNADI, ürünler.[ÜRÜNNO],ürünler.[AMB/PAKET], ürünler.ÖLÇÜ, ürünler.JENERİK, ürünler.ETİKETLİ, ürünler.PROMOSYON, ürünler.ALISFİYATI, ürünler.SATISFİYATI, ürünler.TUTARI, ürünler.ACİKLAMA, ürünler.TADI, ürünler.İSKONTO, ürünler.[İSKONTO TUTARI], ürünler.KDVORANI, ürünler.KDVTUTARI, ürünler.faturaid, ürünler.bayiiskontooranı, ürünler.bayiiskontotutarı " & _
"FROM ürünler WHERE ürünler.OTOKOD=" & Liste18.Column(0)
Debug.Print sql
CurrentDb.Execute sql
DoCmd.Close acForm, "stoktan ekle"
Form_aaa.Requery
'------------------------------------KODLAR BİTİŞ-------------------------------------

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben de farklı birşey düşünmüştüm.

dim OTOKOD_D, URUNKODU_D as string
'tüm yapıştırılacak veriler için birer tane açılacak

sonra açılan formdaki listede tıklanan kayıtın çift yordamına

OTOKOD_D = me.OTOKOD
URUKODU_D = me.URUNKODU
'.....diğer kodlar için de aynısı yapılacak

Böylece değişkenlere değerler gönderildi. Şimdi de veri yapıştırılacak form açılacak ve ona da

me.OTOKOD = OTOKOD_D
me.URUNKODU = URUNKODU_D
'.....diğerleri de aynen

şeklinde veriler geriye yapışacak. Bu arada şunu belirteyim. Birinci koddaki me.OTOKOD şeklinde veri alınan metin kutusuyla daha sonra yapıştırılan metin kutusu farklı formlardır.

Ayrıca görüyorum ki hidayete ermişsin ve aaa formundaki açılan kutulardan kurtulmuşsun:))))

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Mehmet Demiral;

Hocam, bu güzel anlatımınız için teşekkürler, yüzünüzden tebessüm hiç eksik olmasın..

Selam..