Banka hesap numarasından IBAN No elde etmek

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

Aşağıda belirtilen Bankalara ait hesap numaralarından IBAN numarası elde etmek üzere, aşağıdaki resimde belirtildiği gibi bir Excel dosyası hazırladım.

Bütün Bankalar kendi müşterilerinin Banka kodu, Şube Kodu, Hesap No, Ek No .... vb bilgilerini kullanarak, her Banka kendine göre değişik bir algoritma ile 26 basamaklı IBAN numarası üretirler.

Bu dosya; aşağıda listesi verilen Bankalara ait hesap numaralarından, söz konusu algoritmalarla IBAN numaralarını üretir.

• Garanti Bankası
  • T. İş Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Vakıflar Bankası
  • Halk Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • Citibank

Dosya ücretli olup, isteyenler özel mesajla bana ulaşabilir.

Capture.PNG
.

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Dosyaya, Yapı ve Kredi Bankası ilave edildi .....

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Dosyaya,Türk Ekonomi Bankası (TEB) ilave edildi .....

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
"Dosya ücretli olup, isteyenler özel mesajla bana ulaşabilir."
bunun için niye ücret ödensin pek anlayamadım. zaten bankalar bunu hesapllıyor.
ayrıca çok da zor bir şey değil diye düşünüyorum, yada gerçekten karmaşık ise sebebini merak ettim doğrusu

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
ayrıca çok da zor bir şey değil diye düşünüyorum, yada gerçekten karmaşık ise sebebini merak ettim doğrusu
@dedenet;

1) Bankaların web sitelerinden bu işi yapmak için, internet bağlantınız olması gerekir. Bu dosyadaki kodlarla Bankaların web sitelerine bağlantı kurmadan, matematiksel algoritma ile işlem yapılmaktadır.

2) Elinizde çok fazla sayıda değişik Bankalara ait veri varsa bu dosya ile; hepsi için ayrı ayrı web sitelerine bağlanıp sorgulamayı yaptıktan sonra sonuçları kopyalayıp tekrar Excel'e yapıştırmak işleriyle uğraşmazsınız.

3) Eğer zor olmadığını düşünüyorsanız, buyurun ING Bank için algoritmayı çözün..... ben 3 saat harcadım, başarı oranı şimdilik %75 seviyesinde.

4) IBAN ile çok ilgilenmiyorsanız bile, en azından bu dosya ile Excel'de 15 basamaktan büyük olan bir veriyle bölme - mod işlemi nasıl yapılırmış, onu öğrenebilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Ben de ücretli excel programları satıyorum. Birileri için değersiz görünenler başkaları için değerli olabiliyor.

Aynı zamanda youtube da eğitime yönelik kanalım mevcut. Bazı videolar için küfür eden de oluyor. Aynı videolar için satırlar dolusu ALLAH razı olsun diyen de. :)

Sonuç olarak yapılan her şeyin bir değeri vardır. Kimi bu değeri verir kimi vermez.
Önemli olan her işin içinde bir emek olduğudur.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
bu sitede ilk defa ücret karşılığı bilgi vereni gördüm, o yüzden biraz tuhafıma gitti.
yani bu sitede o kadar çok bilgiyi anında ve hiç karşılık beklemeden veren çok insan var ki.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
bu sitede ilk defa ücret karşılığı bilgi vereni gördüm, o yüzden biraz tuhafıma gitti.
yani bu sitede o kadar çok bilgiyi anında ve hiç karşılık beklemeden veren çok insan var ki.
Merhaba.

Genel olarak, Sayın Haluk, Sayın Asri ve diğer arkadaşlarımız oldukça önemli ve karşılıksız yardımları olmaktadır. Bugüne kadar olan mesajlarını inceleyebilirsiniz. Özel emek yoğun çalışmaları ve istek üzerine yaptıkları çalışmalar için emeklerine karşılık ücret istemeleri veya istememeleri kendilerinin doğal haklarıdır. Bunda bir tuhaflık görülmemesine inanıyorum.

İyi geceler.

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Dosyaya, Citibank ilave edildi .....

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
bu konuyu tam anlamadan mesaj yazmışım. bu konuda mesjlarımdan dolayı özür dilerim.