barkod ile personel giriş çıkış Yardım Arkadaşlar

Excel Vers. ve Dili
office 2007
arkadaşlar ben bir çalışma hazırladım borkod ile personel giriş çıkış bu hazırladığım çalışmayı nasıl makroya cevirebilirim bide bunu nasıl çalıştırabilirim çalışma yarım bir çalışma örnegini gönderiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

dosya ekte arkadaşlar şimdiden tşk ederim arkadaşlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sn.Eray581

Dosyanızı şablon haliyle, foruma eklemişsiniz. Ancak yapılacak işlemler konusunda çok da detaya girmemişsiniz.

"Yarım çalışma" olduğunu söylüyorsunuz ama, bahsettiğiniz konuya göre işe başlanmamış bile diyebiliriz.

Öncelikle, barkod okuyucu'nun çalıştığı ve verileri tuttuğu bir programdan (veritabanından) mı verileri çekeceksiniz? Yoksa, direkt olarak barkod okuyucu Excel'in herhangi bir hücresine okuduğu bilgiyi mi getirecek?

Yapacağınız iş, buna göre şekillenecek...

Kısacası, projeniz hakkında kafanızdan geçenleri, madde madde buraya ilave ederseniz, teker teker çözüm bulacağınıza eminim.

Excel Vers. ve Dili
office 2007
sayın fpc öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim ben
direkt olarak barkod okuyucu veri taban kullanarak okutulmasını istiyorum
*personel şu tarihte şu saatte giriş yaptı
* şu tarihte şu saatte cıkış yaptı
*1 ay boyunca şu tarihlerde geldi rapor almasını istiyorum
eger yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin yeniden ilginizden dolayı çok tşk ederim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
English
Dediğiniz acayip kapsamlı birşeydir. Ben yıllardır bu tarz bir program yapmaya çalıştım durdum ama nafile.. Derim ki; bu iş için yapılmış 1,5 2 bin YTL'lin gayet güzel puantaj programları mevcut. Ama illa excel diyorsanız, o zaman puantaj mantığını ve kod yazmayı çok iyi bilen biri yardım etmeli size.