Barkod ve excel

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2020
Merhaba arkadaşlar.
arkadaşlar okul kooperafinde satılan ürünlerin takibini (sadece satış miktarlarını) yapmak için satış yapılan malın barkodunu okutturup bunu excelde istediğimiz bir hücreye yazdırmayı düşünüyorum.
Bu söylediğim mümkün mü? Eğer mümkün ise benim hangi proğramlara(Barkodu tanıtmak için gibi) ihtiyacım olacak. Bu konuda yardım ederseniz çok mutlu olacağım. Teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Arama motorunda "barkod" kelimesi ile arama yapmanızı öneririm. Mutlaka işinize yarayacak linklere ulaşacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
Sayın Leventm zaten önceden arama yapmıştım. Orada genelde proğramlar var. Benim bu konu hakkında hiç bilgim yok. Yani barkodu okuyan tabanca (ismini bilmiyorum) aldığımda başka ne almam gerekli.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
Üstad özür diliyorum. Benim daha önceki borkod araması sadece makro içindeydi. Tüm forumda işime yarayacak bilgiler var. Teşekkür ederim.

ARKADAŞLAR BEN ASKERİM RÜTBELİ MARKETİNDE ASKERLİK YAPIYORUM VE BENİM SORUNUM YAPTIĞIMIZ SAYIMI EXCELDE A HÜCERSİNE GİRDİM AMA TOPLAM 4000 KALEM ÜÜRN VAR VE BU ÜRÜNLER KARIŞIK. KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE SIRALA DEMEME RAĞMEN AYNI BARKOTDAN 2 KERE GİRDİĞİM BARKOTLAR AŞAĞILARDA TEKRAR ÇIKIYO BUN İÇİN NE YAPMAM GEREK BİRAZ FAZLA ÖNEMLİİİİİİ YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TŞKKK.