basit iskonto fatura yardımı...

Excel Vers. ve Dili
2002 TR
merhaba aşağıdaki gibi bir tablo gerekiyo yardımcı olabilirmisniz ilginiz için teşekkürler saygılarımla.

malzeme adı_adet_fiyat_iskonto oranı_kdv oranı

malzeme tutarı
iskonto tutarı
kdv tutarı

toplam tutar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Siz basit bir tablo hazırlasanız, sonra üzerinde konuşsak nasıl olur?
Ben cahilim, iskonto nedir bilmem, kdv nedir bilmem, memurluk işte ne yaparsınız :)
Belki bu konuları bilen bir arkadaşımız size yardımcı olabilir. Yeter ki siz örnek bir dosya hazırlayın.

Excel Vers. ve Dili
2002 TR
örnek görünüm

formulden anlamıyorum ama görünüm olarak hazırlaya bilirim fazlada elimden bişey gelmez öğrenme aşamasındayım çünkü saygılar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 TR
Biraz daha geliştirdim

öteki dosyaya göre biraz daha geliştirdim ama biteremedim.bilgim kısıtlı yüzde hesaplarını yapamadım yazdığım formul yanlış galiba sonucu yanlış veriyo birde sonuçların yanlarına otomatik YTL yazmasını yapamadım yardımcı olursanız sevinirim son hali aşağıdadır.saygılar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

D ve E sütunun biçimine bakınız.
Formüllerinizi yapmaya çalıştım. Dosyayı inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
öteki dosyaya göre biraz daha geliştirdim ama biteremedim.bilgim kısıtlı yüzde hesaplarını yapamadım yazdığım formul yanlış galiba sonucu yanlış veriyo birde sonuçların yanlarına otomatik YTL yazmasını yapamadım yardımcı olursanız sevinirim son hali aşağıdadır.saygılar
Dosyanızı düzeltip yükledim, basit şekilde hücre biçimlendirme kullanarak istedğinizi yapabilirsiniz. Biraz Exceli kurcalamanız gerekiyor. kolayca kendi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Saygılarımla,

Excel Vers. ve Dili
2002 TR
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler çok saolun iyi çalışmalar