Başka çalışma dosyasına sayfa kopyalamak

Excel Vers. ve Dili
professional plus 2019 ve vb
Merhaba arkadaşlar yeni excele başladım.Kendi çapımda ihtiyaçlarım doğrultusunda uğraşıyorum. Şimdi Şunu yapmaya ihtiyacım var.Makro kaydetle yapamadım.Hata veriyor .Sanırım kod yazmak gerekiyor hiç bilmiyorum.

Şimdi elimde 3 sayfalık bir excel dosyası var.İlk sayfası bilgileri girdiğim yer ..2. ve 3. sayfa formlar.Ben 1. sayfaya bir buton eklemek istiyorum.Bilgileri girdikten sonra Butona bastığımda 2. sayfa farklı bir excel dosyasına kayıt olsun.(3. sayfa ayrı dosyaya) Her bastığımda yeni sayfa açılsın diğer dosyalarda ve 2. ve 3. sayfayı kayıt etsin.(toplam 3 dosyam olacak yani)1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 diye gitsin sayfalar.Mümkünse açılacak diğer 2 dosyada sayfalarım formülle gözükmesin.

+ küçük bir ihtiyacım daha var.oluşturulan sayfaya kendim isim verebileyim.Aslında numarayla gidiyor 100 lerde şuan.1 den başlamasın.Bilgileri girdiğim formda da o numarayı yazıyorum.O hücreden de çekebilirim .ya da başka bir şey bilemedim.

Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Örnek dosya eklerseniz çok daha hızlı yardım alabilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
professional plus 2019 ve vb
Örnek dosya eklerseniz çok daha hızlı yardım alabilirsiniz
Cevap için teşekkürler ama yüklemeye ihtiyaç yok. Basitçe 1. sayfada bir tuşla , formüller içeren 2. sayfayı Nasıl başka bir excel dosyasında yeni sayfaya kopyalayabilirim. .Her tuşa bastığımda diğer dosyada sayfa sayısı artsın yani.2. sayfadaki bilgiler gitsin.

Şimdiden teşekkürler