başka yerden formül ile alınan metnin paragrafı bozması

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
selam.ustalar bir durum var uğraştım ama çözemedim,aslında biraz zor gibi görünüyor,en azından bana öyle..diğer bir sayfadan =BİRLEŞTİR formülü ile aldığım bir kelime grubunu bulunduğum sayfada bir paragrafa aldım.işte o aldığım kelime grubu kısa olduğu zaman paragraf bozuluyor,açıklık oluşuyor.şimdi diyeceksiniz ki "olurmu öyle şey ,metni kaydır ,şu ayarı ver bu ayarı ver v.s." aslında haklısınız ama benim durum biraz farklı.şöyle; benim şu paragraf iki hücreden oluşuyor.(paragraf uzun olduğu için =BİRLEŞTİR fonksiyonu uzun cümleleri kabul etmiyor,o yüzden iki hücreye yazmak zorunda kaldım)birinci hücredeki yazının barındırdığı formül ile alınmış o metin, kısa olduğu zaman arada bir açıklık oluşuyor.buyrun dosyam ektedir bakmak isterseniz.
bub arada bir şey saormak istiyorum ;cevabı ya "evet" yada "hayır"dır.=BİRLEŞTİR formülü ile başka bir yerden alınan metni,birleştirme yaptığımız yerde biçimlendirme yapabilir miyiz? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum,hayırlı günler

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Merhaba sn takoo

Birleştir formulünün içine değil de, hücrelere yazılmış veriyi formüle dahil edebilirsiniz.

Ek dosyada sayfa2 yi inceleyiniz..

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
arkadaşım çok teşekkürler ,çok hoş bi mantık ,iyi oldu bu yaa,saolasın,bir de demiştim ki bu alınan metin biçimlendirilemez mi acaba