bazı değerleri saydırmak istiyorum

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-03-2029
ekteki örnek sayfada verdiğim üzere, bazı değerleri saydırmak istiyorum.
O kişiye ait o değer girildiğinde formülü yazdığım yerdeki hücredeki rakamın artmasını istiyorum. Yardım ederseniz memmun olurum. Şimdiden sizlere kolaylıklar.....

Excel Vers. ve Dili
2003 - TÜRKÇE
"eğersay" formülünü kullunabilirsiniz. saydırmak istediğiniz değeri ayrı bir hücreye yazarak saydıracağınız aralığı belirleyin ve neye göre saydırmak istiyorsanız o hücreyi yazın.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Alternatif olarak 'Topla.Çarpım'lada yapabilirsiniz.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
arkadaşların eline sağlık, nihayetinde kurtuldum. Yalnız formüllerin bağlandılı olduğu sayfaları süze girdiğimde görev çubuğu üzerindeki sayı adedini vermiyor sadece Hazır ibaresi var, şu kadar kayıt bulundu ibaresi yazmıyor, acaba sebebi ne olabilir.... bu konda bilen arkadaş varsa yazabilirse memmun olurum. iyi çalışmalar....

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
excel sayfasına girdiğim formüllerden sonra Yalnız formüllerin bağlantılı olduğu sayfaları süze girdiğimde görev çubuğu üzerindeki sayı adedini vermiyor sadece Hazır ibaresi var, şu kadar kayıt bulundu ibaresi yazmıyor, acaba sebebi ne olabilir.... bu konda bilen arkadaş varsa yazabilirse memmun olurum. iyi çalışmalar....

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
arkadaşlar buradaki formülü uyguladım ama formül uygulanınca veri süz den süzmüş olduğum verilerin sayısını göremiyorum sebebi ne olabilir acaba....formül uyguladığım sayfalarda bunu yapıyor...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Formülü uyguladığınız dosyanın örneğini ekleyebilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Eğer verilmiş olan formüllü tabloyu süzme işlemi yaptığınız satır hizasına yerleştirirseniz , Süz işlemini yaptığınızda tablodaki satırlarda otomatik olarak gizlenir.
Ekteki örneği inceleyin.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Veri Süz ile ilgili arkadaşlar şu örneği bir incelerseniz...

Veri Süz ile ilgili arkadaşlar şu örneği bir incelerseniz...

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
sy. COST CONTROL Formülü uyguladığınız dosyanın örneğini ekleyebilirmisiniz. FORMÜLÜ ULGULADIĞIM DOSYAYI ATTIM BİR BAKABİLİRSENİZ MEMMUN OLURUM. DOSYANIN İSMİ DEPODAKİ SAYILACAKLAR.ZİP TİR. İYİ ÇALIŞMALAR

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. yyhy,

Dosyanıza baktım fakat sebebinin ne olduğunu anlayamadım. Ama ısrarla süzdüğünüz verinin sayısını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki formülü uygulayabilirsiniz. Formülü ben A sütunu için uyguladım siz kendinize göre değiştirirsiniz. Yada her sütun için kullanmak istiyorum derseniz ilk satıra boş bir satır ekleyip formülü bu eklediğiniz boş satıra kopyalayın ve formüldeki sütun bilgileriniz değiştirin.

=ALTTOPLAM(103;A2:A65536)

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
sn. sinan42

arkadaşım sizede kolay gelsin eğer atmış olduğum örneğe bir de siz bakabilirseniz çok memmun olurum...

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
arkadaşlar süzün toplamını ekteki attığım örnekte gözükmüyor sebebi ne olabilir yardım.........( formülle bağlantılı sayfalarda)

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
sn. sinan42

arkadaşım sizede kolay gelsin eğer atmış olduğum örneğe bir de siz bakabilirseniz çok memmun olurum...

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
arkadaşlar excel vadisinde bu derdime bir bilen yokmu.............bir formül veya bir makro olabilir işimi nasıl görebilirim....... formüllü olan sayfalarda otomatik süz işleminde verdiğim ekteki gibi hazır şeklinde veriyor....2200 kaydın 20 tanesi bulundu şeklinde vermiyor....

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
arkadaşlar excel vadisinde bana yardım edecek bir arkadaş var mı ? Bilen varsa yardımcı olursa memun olurum...şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sanırım bunla ilgili.. yani excel'in hatası sizin yada bizim bi suçumuz yok:)

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;q213886

Calculation of formulas may cause Excel to show the Calculating number% message in the status bar. Depending on the complexity of the formulas, this may occur when there are more than 50 formulas. The act of filtering causes recalculation of formulas.

When you filter a list in-place, Excel displays the number of number records found message, unless the status bar is changed before the filter is completed. If you do not have a large number of formula cells to calculate, Excel does not indicate the calculation with the status indicator, but displays the typical number of number records found message. However, if calculation is indicated in the status bar, even though it is very brief, the status bar message changes to the "Filter mode" message.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Tools >Options >Calculation > Manuel'e çevirin.