belli koşullarla satır ekleme bsic kodlarıyla

sorum basic kodları ile satır ekleme.hazırladığım raporda şöyle bir durum var.bir hücrfeye acılır kutu hazırladım veri doğrulama ile.o liste de 5 tane secenek var.bunlar yontemlerı olusturuyo.devamında ıse her bır yontemın yapılısı var..listeden bır yontem sectıgımde dıger yontemlerın gorunmemesı ıcın bır kod hazırladık forumda kı arkadaslarla..ama şimdi şöle bır sorun...secılen yontem dısında kı yontemlerın bulundugu satırlar gızlı durumu geldıgı ıcın o sayfa yapısında değişiklik oluyo..yanı cıktı alırken yontemlerın altında bulunan yazılar yukarı doğru kayıyor..bunu onlemek ıcın yontem ve arasına satır eklemem gerekıyo kı sayfa yapısı eskı halıne gelsın.sıze yazılmıs olan kodu da gondereyım satırları gızlemek ıcın.buna gore nasıl bır kod yazmamız gerekecek bos satır olusturmak ıcın..daha onceden yazmıs oldugunuz bır kod var ama onu satır aralrına uygulamak gerekıyo.uygulayınca da olmuyo..umarım yardım edebılırsınız....aşağıda secılen yonteme gore diğer yontemlerın bulunfugu satırların gızlenmesı....umarın yardım edebılırsınız..şimdiden sağolun..iyi çalışmalar.