Bilgilerin sayısını toplatma

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sevgili Excel Üstadları merhaba ,

Benim bir sorum olacak.Ekte gönderdiğim örnek dosyada Varış yeri (İl olarak), bayi adı , no ve model bilgileri var.

Benim yapmak istediğim mesela dosyadaki İzmir iline toplam kac no gönderilmiş.(Sayı olarak)...Tüm illerin sayısını alacak....Yalnız şöyle bir durum var.Mesela İzmir ilinde 2 bayi var.Bu bayilerinde ayrı ayrı sayı toplamını alması gerekiyor.

Örnegin ; İzmir - 50
Bayiler - ABC - 32
DEF - 18 gibi....

Umarım tam olarak anlatabilmişimdir.Satır sayısı bazen 10000-15000 arası oluyor.O yüzden çok zorlanıyorum....İlgilenen üstadlara şimdiden çok tşk. ederim.

İyi çalışmalar...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın sakoz,

Sizin örneğiniz tam ÖZET TABLO (PIVOT TABLE)'ya uygun

Not : Dosya yenilenmiştir

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
ben de bir kod yazdım ancak başı koşulların varlığı altında doğru çalışacaktır :

1) aracsatis sayfasındaki veriler, her zaman örnekte olduğu gibi, d6' dan başlamalı ve F kolonunda veri bulunmamalıdır.

2) bunlardan başka bayi eklenmeyeceği varsayımında bulunulmuştur. yeni bayi eklenmesi durumunda rapor sayfasının sonuna eklenmelidir. bayi ili ile unvaı arasında (3) boşluk bırakılmalıdır.

iyi çalışmalar... :icelim:

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın Geren36 ve Necdet Üstadım , öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.

Geren36 üstadım yaptığınız dosyada hesaplama yaptırttığımızda rakamlar hep sıfır geliyor.Yani toplamıyor.

Necdet Yesertener üstadım ,
Buna makrolu bir çözüm bulmamız gerekiyor.Böyle bir çözüm yapmamız mümkünmü.Sayın geren36 bu konuda bir çalışma yapmış.Fakat toplamları sıfır olarak geliyor.

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
gecenin o saatinde ufak bir hata olmuş; olacak artık o kadar :)

yeni dosyan ektedir ..

güle güle kullan :icelim:

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
çok teşekkür ederim geren36 üstadım... Ne demek hata rica ederim...İlginiz ve alakanız icin ayrıca tşk. ederim...Saol...