Bilgisayar Kullanıcısına Göre Değişen Outlook İmzasını Kullanma

huseyinn31

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-10-2025
Merhaba arkadaşlar,

Excel üzerinden belirli bir aralıktaki tabloyu birden fazla mail adresine gönderiyorum. Bu gönderim üzerinde tüm istediklerimi yapabildim fakat bazen bu mailler diğer kullanıcılar tarafından da atılabiliyor. Bu sebeple kimin mail adresinden gönderiliyorsa o kişinin kayıtlı mail imzasını body kısmına yazdırabilir miyiz? Bilgisayar üzerinde 1 kişi için kayıtlı mailleri tanımlayarak gönderebiliyorum ama bu hardcoded oluyor. Teşekkürler.

huseyinn31

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-10-2025
Korhan hocam aslında bu konuları inceledim, incelemem sonucu " .display " kodunu ilk satırlara eklemem gerektiğini öğrendim. Hatta bunu da debug yaparak test ettim. Htmlbody olarak eklediğimde imzayı istediğim gibi ekliyor.

Tablo olarak belirlediğim range aralığındaki renk, font, kenarlık gibi biçimlendirdiğim tabloyu mail gövdesinin en sonuna ekliyor. Ben Sayın XYZ, 'den sonra tabloyu eklemesini ve sonra da imzanın gelmesini istiyorum.

Kod:
    newEmail.htmlbody = "Sayın " & TahsisliPersonel & "," & signature & vbNewLine
    pageEditor.Application.Selection.Start = Len(.body)
    pageEditor.Application.Selection.End = pageEditor.Application.Selection.Start
    pageEditor.Application.Selection.PasteAndFormat (wdFormatPlainText)
    newEmail.Attachments.Add (dosyaadi)

Son düzenleme: