bir düğme ile yeni müşteri ekleme, yenisini eklerken gerekli yerler silinsin

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2024
ekte göndereceğim örnekte, butona tıklanınca hemen devamına liste oluşturmakta fakat ben bazılarınında kopyalandıktan sonra silinmesini istiyorum. bi yere kadar yaptım aslında kopyalandı yapıştırıldı ama üsünde kalanıda sildi. sağdan soldan öğrendiğim bilgiler ile işin sonuna geldim son bir kez bu silme işlemini yapabilirseniz benim için, mutlu olacağım. ekte açık yeşil ile gösterilen yerlerin kopyalandıktan sonra silinmesini istiyorum. birde bir kodda

Sub kopyala()
Sayfa1.Range("2:13").Copy
say = WorksheetFunction.CountA([A2:A65536])
Cells(say + 2, 1).PasteSpecial
Application.CutCopyMode = False
End Sub

daki
say = WorksheetFunction.CountA([A2:A65536])
Cells(say + 2, 1).PasteSpecial

satırları acaba ne demek istiyor. ilgi için şimdiden teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
buyrun

istediğiniz işlemi yapan kodu( bir satırcık kod ) modül1 in içerisindeki kodlara ekledim.ekli dosyaya bakınız lütfen.butana tıkladıgınızda hiç birşey omamış gibi gözüküyor aslında o yeşil olan hücreleri silmiştir.ve alttaki kopyalanan satırlar üzerindeki satır blogu silindigi için satır numaraları degişmiştir.dikkat ediniz. bence farklı bir şey istiyosunuz siz ama yardım istediginiz ve yapılmasın rica etiğiniz şey bu.

Range(Cells(2, 1), Cells(say + 1, 13)).Delete

bahsettiğiniz satırlar A kolonundali dolu hücrelerisayıp o hücre kadar altına yapıştırmayı sağlıyor.diyelim ki 12 tane dolu hücre var. say+2 satırından baslıyarak yapıştırıyor.say+2 çünki il k satırda sütün başlıgı var. diger 1 de hemen altına yapıştırmak istedigimiz için geldi etti 2.

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
04-01-2024
olmadı bi daha deneyelim mi?

sevgili korkut31, sanırım beni yanlış anladınız. sizin yaptığınız ile benim istediğim maalesef hiç örtüşmemiş. tekrar örnek yolladım ve içinde biraz daha açıklama yaptım. cevabın için teşekkürler... başka arkadaşlarda yardım eferse sevinirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek dosyanızda kullandığınız kodu aşağıdaki şekilde değiştirerek denermisiniz. Umarım faydası olur.

Kod:
Sub Kopyala()
    Sheets("Sayfa1").Range("2:13").Copy
    Say = WorksheetFunction.CountA([A2:A65536])
    Cells(Say + 2, 1).PasteSpecial
    Application.CutCopyMode = False
    Range(Cells(Say + 2, 2), Cells(Say + 2, 7)).ClearContents
    Range(Cells(Say + 2, 10), Cells(Say + 2, 11)).ClearContents
    Range(Cells(Say + 2, 13), Cells(Say + 15, 13)).ClearContents
    Cells(Say + 2, 15).ClearContents
    Range(Cells(Say + 2, 17), Cells(Say + 15, 17)).ClearContents
    Range(Cells(Say + 2, 22), Cells(Say + 15, 22)).ClearContents
    Range("A1").Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
04-01-2024
yaramak ne kelime, bitmiştir olay. çok teşekkür cost_control. kontrollerinin devamı dileği ile... :)umarım başkalarıda yararlanır.