bir excel sayfası üzerinde diğer klasörlerde arama yapmak

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
arkadaşlar işi biten doğrudan temin kayıtlarını 250-01;250-2 ....... gibi klasörlere (yaklaşık 60) kaydediyorum ve kaydederken firma ismi,ve ne olduğunu da kayıt ediyorum.
Ancak bana bu sayfalar bazen lazım oluyor özellikle aynı firmadan başka zamanlarda alım yapıldığı zaman ben daha önce kaydettiğim bu klasörlerin içinden daha önce kaydettiğim bu sayfayı (firma ismi veya malzeme ismi şeklinde mesala ilaç alımı güngör ticaret,18,01,2008 gibi kayıtlı )bunları bulabilirmiyiz. ben kullandığım sayfaya ARA diye bir buton koymak ve gerektiğinde bu klasörlerden ilgili sayfaları bulup onların üzerinden işlem yapmak istiyorum yardımlarınız için teşekkürler saygılar.

kardelen045

Banned
Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 türkçe
yardımcı olabilecek arkadaş yokmu bu merak konusu bir olay acaba find komutu ilemi ama tek bir klasör olsa kolay ama bircok klasörden arama yapmak biraz zor olur gibi ama yapabilecek arkadaş olursa bizlerde öğrenmiş oluruz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar

Ekte; örnek bir dosya hazırladım. İnceleyiniz.

---------------------------------------------------------
27.06.2009 itibariyle; silinen dosya yeniden eklenmiştir/fpc
---------------------------------------------------------

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kardelen045

Banned
Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 türkçe
sayın ferhat pazarçevirdi arkadaşım ellerine emeğine sağlık çok hoş olmuş çok teşekkürler kendim ve iş arkadaşlarım adına buradan sana ve tüm excel.web.tr sitesine emeği geçenler ALLAH RAZI OLSUN

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
sayın ferhat pazarçevirdi arkadaş çok hoş olmuş ama burada biz kriterlerde dosyanın muhtemelen tam ismini yazımamız gerek dosya adından bir kelime yazdığımızda gelmiyor ama yinede çok hoş olmuş emeğine sağlık

Excel Vers. ve Dili
Dosya bulmama gibi bir sorunun olmaması gerekiyor. Hatta fazla dosya buluyormuş :) mesajdaki dosyayı revize ettim.

Bir deneme yapalım o zaman ...

1) Firma Textbox'ına sadece "A" yazın.

2) Malzeme Textbox'ını şimdilik boş bırakın.

3) "Tarihi yok say" işaretli olduğu için Tarih'i de hiç ellemeyin. (şimdilik)

4) Klasor yazan yerdeki butna basıp bir klasor seçin. Örneğin Belgelerim olabilir ..

5) Seçtiğiniz klasörlerin alt klasörlerinde de arama yaptırmak istiyorsanız, checkbox'ı işaretleyin.

6) Şimdi, "Bul" butonuna basın.

7) İçinde "A" harfi geçen belirttiğiniz dizin altındaki tüm dosyaların ismi Listbox'a gelmiş olması lazım.

Ben "A" dedim ama siz ihtiyacınıza göre "Fatu" yazın, "Fatur" yazın ...

Tam isim yazmanız gerekmiyor ...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
evet haklısınız hemde fazlasıyla buluyor bulmasına ama bir sorun var bulduğu sayfanın ilk harfi çıkmıyor ve run timi error 1004 hatası veriyor ve altında mesela ben arama sonunda D:\\Evlet hast\dos\doğrudan temin \fazilet kırtasiye.xls"bulunamadı.dosya adının yazılışını denetleyin ve dosya konumunun doğruluğundan emin olun.

dosyayı,dosya menüsündeki en sık kullanılanlar dosyalar listesinden açmaya çalışıyorsunuz.dosyanın yeniden adlandırılmadığından diye yazıyor burada Evlet Devlet olması gerekiyor saygılar

end debug

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
bu hatayı neden vermiş olabilir

özellikle ferhat pazarçevirdi arkadaşım bu hatayı niye veriyor çok güzel buluyor dosyaları ama aç dediğimizde hata veriyor ve vermeside normal çünkü bulduğu dosyaların hepsinin ilk harfleri çıkmıyor.doğrudan yerine oğrudan fatura yerine atura çıkıyor bu çözülebilirmi yani bulduğumuz bu dosyaları açabilirmiyiz

Excel Vers. ve Dili
Bu durum Ağdan bir klasör seçince mi yoksa hardiskinizdeki herhangi bir sürücüden klasör seçince mi oluyor ?

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
yok ağdan değil normal harddiskten açmıyor çok güzel buluyor dosyaları ama açmıyor siz kendiniz bilgisayarınızda deneyin belki sizinkindede yapar yani bulunan dosyaları açmaya çalışın

Excel Vers. ve Dili
3 Nolu mesajdaki dosyayı revize ettim. Tekrar indiriniz.

Dosya isimlerini kesip biçerken bir koşulu atlamışız ... Ondanmış .

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
Teşekkür ederim ferhat bey ya ilginiz için çok teşekkürler sorunsuz şimdi çalışıyor.