Bir hücreden diğerine ok ile geçiş

Bilgisayarda biri birşeyler yapmış. Excel'de bir hücreden diğerine ok ile geçiş yapıyor iken şimdi (sağ sol yukarı aşağı) oka bastığımda sayfayı götürüyor. Bir hücreye gelebilmek için ancak mouse ile gelebiliyorum. ok tuşlarını kullandığımda sayfa komple gidiyor. Nedeni nedir. Çözemedim.
Boş sayfa açıyorum, daha önce kullandığım dosyaları açıyorum hepsinde aynı sorun var.

Lütfen bir çözüm!

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Gerçi sizin dediğiniz şekilde hareket ettirmez bu seçenek ama
yinede Araçlar>seçenekler menüsünde Geçiş sekmesinde
Geçiş kılavuz tuşları kutusu işaretli ise bu işareti kaldırıp denermisiniz. Excel içinde ilk bu aklıma geldi.

@danersin, ilginize teşekkür ederim

Araçlar>Seçenekler/Geçiş/Geçiş kılavuz tuşları kutusu işaretli değil. İşaretleyip tekrar denedim olmadı.

Arkadaşlar, Excel'i kaldırıp yeniden kurdum sorun çözülmedi.

Ok tuşları ile diğer bir hücreye geçiş olmuyor. Hatta Ctrl+D, Ctrl+R tuşları bile tepki göstermiyor. Sağ ok tuşuna bastığımda sayfa komple sola gidiyor, sola basınca tersi...

Neden olabilir?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
ilk defa böyle bir sorun duydum, bir dosya ekleseniz de bizde baksak, acaba bizde de olacak mı diye merak ettiğim için.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
cinoali, sanırım klavyedeki Scroll Lock tuşunuza bastınız yanlışlıkla. demin yanlış okumuşum. tekrar basıp bir deneyin o tuşa..

evet ya... Scroll Lock (ScrLk) tuşuna basınca düzeldi.
Teşekkürler danersin üstad.

@Necdet bey, sorun dosyada değil, yeni boş sayfa da açsam böyle oluyordu.
(Bu arada vergi iade programınızı dün sayfama eklemiştim.)

Saygılar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
şimdi Croll Lock deyince bende anımsadım. Bu garip bir tuş, neden koymuşlar ki :)
Sayın cinoali, güle güle kullanınız umarım son halini çekmişsinizdir

Necdet_Yesertener' Alıntı:
şimdi Croll Lock deyince bende anımsadım. Bu garip bir tuş, neden koymuşlar ki :)
Sayın cinoali, güle güle kullanınız umarım son halini çekmişsinizdir
02.09.2005 tarihli olanı bu siteden (www.excel.web.tr) çekmiştim. Daha yenisi varmış. Þimdi uyarınız üzerine gördüm. Hemen değiştireyim. Benim siteden çekenler eskisini çekmiş olmasın. Ellerinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2003 TR
arkadaşlar aynı sorun bende de var ben "geçiş klavuz tuşları" sekmesini kaldırıyorum dosyayla işim bitip kapattığımda ve yeniden açtığımda otomatik olarak yeniden işaretli olarak açıyor sayfayı geçenlerde kurcalarken oldu bu olay nasıl sabitleyebilirm açılışta işaretli olmaması için