bir isim girince o isme bağlı olarak bilgi getirmek

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-01-2023
arkadaşlar ekte verdiğim exellde soldaki
TRAFİK
KASKO
DASK
KONUT
KONUT yazılARINDAN birini seçtiğim zaman komisyon ve bsmv satırlarındaki oranların otomatikolarak gelmesini istiyorum. yani ben bilgi girişi yapacagımn zaman kasko yazısını seçtiğimde sadece brütü yazacagım ve komisyon , bsmv ve nbet ücret otomatik hesaplanacak . böyle bir kodlama veya formül düzeneği hakkında yardımcı olurmusunz. birde kodu sütunu açılır menü olursa sevinirim

saygıyla

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Dosyanız ektedir..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-01-2023
ArkadaŞlar İkİnİzede Çok TeŞekkÜr Edeİm Tam İstedİĞİm Gİbİ OlmuŞ Ancak Hesaplama Sayfasinda Kasko Dask In Yani Sira Araba Vs Gİbİ Yenİ Tanimlar AÇmak İcap Ederse FormÜlde Nasil Bİr DeĞİŞİklİk Yapmam Gerekİyor Yada Yapmak Gerekİyormu ? ÇÜnkÜ Şİmdİ Hesaplama Sayfasina Araba Dİye Yenİ Bİr Yazi Ekledİm Ancak Bİlgİ GİrİŞİ Sayfasina Bu Yaziyi Ekleyemİyorum.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
ArkadaŞlar İkİnİzede Çok TeŞekkÜr Edeİm Tam İstedİĞİm Gİbİ OlmuŞ Ancak Hesaplama Sayfasinda Kasko Dask In Yani Sira Araba Vs Gİbİ Yenİ Tanimlar AÇmak İcap Ederse FormÜlde Nasil Bİr DeĞİŞİklİk Yapmam Gerekİyor Yada Yapmak Gerekİyormu ? ÇÜnkÜ Şİmdİ Hesaplama Sayfasina Araba Dİye Yenİ Bİr Yazi Ekledİm Ancak Bİlgİ GİrİŞİ Sayfasina Bu Yaziyi Ekleyemİyorum.
=DÜŞEYARA($B3;HESAPLAMA!$A$2:$D$5;3;0)
Yukarıdaki formüldeki $D$5 oaln yeri istediğiniz kadar büyütürek istediğiniz eklemeleri yaptığınızda gösterebilir.5 yerine 100 yazarsanız 100ncü satıra kadar gösterir.İlk satırlardaki formülleri ilgili yerlerini değiştirdikten sonra aşağı doğru kopyalayarak çoğaltabilirsiniz.
Kolay gelsin.:cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Türkçe
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:
örnek dosyadaki çalışmada toplam hücresini, veri süze göre ayarlayabilirmiyiz.
örneğin, veri süzden konut seçtiğimizde iki satır konut var toplam sütunu ise bu iki satır konut kriterine göre toplam alsın, yani toplam hücresinin formülü sabit olmayıp veri süzdeki değişikliğe göre değişmesi mümkünmüdür.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
1nci satıra bakınız.:cool: