bir kolondaki aynı değere ait satırları yeni bir sheete

Merhaba,
Size küçük bir tüyo.
Tablolarınızda, veri tabanalrınızda kodlama sistemine gitmeniz ilerisi için daima avantaj getirecektir.
Bu yüzden firmaları kodlayınız.
Mesela iki farklı şehirde iki farklı firma olabilir ama adları aynı.
Ya da iki firma var adları aynı. Ama irbirinden farklı firmalar. Demek ki daima adlar problem olacaktır.
Bunu çeşitli yöntemlerle aşabilirsiniz. En güzeli de kod vermektir. Tabi Bence.

Sayın cako forum sayfamız oldukça ilgi gördü. Demekki bir çok arkadaşın yarasına parmak basmışız. Yardımlarına teşekkürler. Makroda birşey dikkatimi çekti sonradan eklenen iller için tekrar çalıştığında sheet adlarındaki alfabetik sıra bozuluyor. Son geleni alfabetik olarak öne gelmesi gerekse de sona atıyor. Makronun sonuna sayfaları sheet1 dışında tekrar alfabetik dizdirme kodları ilave edilebilir mi? Teşekkürler.

cako bu harika makroyu kullanmak istiyorum ancak bir sorunum ortaya çıktı. Benim klasörümdeki kolon sayısı çok daha fazla. Kısacası AS ye kadar gidiyor. Bu kolonlardaki tüm bilgileri aktarabilmek için hangi kodu değiştirmem gerekiyor.

Acilen yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

buldum buldum :) neyseki artık bulmaya başladım cevapları. Ancak yeni bir sorun çıktı önüme. Bu aktarma sırasında sheet1 deki tüm kolon uzunluğu, yazı şekli, karakteri, satırın aşağıya doğru açılması vs. gibi özellikleride aktarmak mümkün değilmi? Ã?zellikle kolon uzunluğu ve format cells teki aligment üzerinden "wrap text" yapabilmek.

şimdiden teşekkür...

bir şey daha var :( Kusura bakmayın soru üstüne soru oldu ama.

Benim dosyamda data ların bulunduğu ana sheet te 1.satırda konsolide dosyaya ait başlıklar mevcut. aktarma yaparken bunuda ayrı bir ilmiş gibi düşünüp ayrı bir sheet e atıyor. oysa tüm sheetlerin başına bu başlığın gelmesi gerekmekte. Dosya gönderildiğinde rakamların neyi ifade ettiği başka türlü anlaşılmaz zaten.

NE OLUR YARDIMMMMM

Dosyam ekte olup, isteklerimde içinde yer almaktadır. Eğer çözümü varsa muhteşem olacak. Þimdiden minnettarım yardımlarınıza

leventm sana çok teşekkür ediyorum... harika olmuş ellerine sağlık .. :bravo: