Soru Bir Sayfadaki Makroyu Diğer Sayfaya da Uygulamak

kar67970

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
bazen 2010 TR, bazen de 2016 TR kullanıyorum. Şu an 2010 TR yüklü
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
Hayırlı günler. Ekte gönderdiğim dosyada, " TÜKETİM MALZ. " sayfasında, B sütunundaki "Sicil No" bilgisini "1500503" şeklinde girdiğimizde doğrudan "150.05.03" formatına çevirip bize öneride bulunan bir mesaj veren makroyu aynen " Demirbaşlar " sayfasına da uygulamak istiyorum. Kendim yapmak için çok inceledim, ancak bir ipucu bulamadım.

Ayrıca, " Demirbaşlar " sayfasındaki bütün demirbaşları olduğu gibi " Teslim Etme " ve " Teslim Alma " sayfalarına atmak istiyorum. Ancak bu iki sayfada sadece " Demirbaşlar " sayfasının ( G ) sütunundaki " NEREYE VERİLDİĞİ " sütunundaki verilerden, O2 " sütununa girilen SEÇİM' deki veriler yer alacak. Diğerleri ile ( A ) sütunundaki " DÜŞÜM YAPILAN " sütununda " Düşüm " bilgisi yer alan satırlar bu iki sayfada yer almayacak.

Bana yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Ekteki dosyanın Excel logosuna dikkat ederseniz, kocaman bir ( ! ) ünlem işareti var. Bunun anlamı ne oluyor, dosyanın formatında hataya mı işaret ediyor? Ancak çalışma sayfalarında veya dosyanın içeriğinde herhangi bir hata mesajı da verilmiyor.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Demirbaş sayfanız için
Kodların baş kısmında bulunan aralığı sayfaya göre uyarlamalısınız. Sizin Sicil Noları bu sayfada C sütununda
If Not Intersect(Target, Range("C4:c20003")) Is Nothing Then

Ayrıca TÜMÜ sayfanızda bulunan I sütunu da diğer malzemeler için de doldurmalısınız. Zira 250 yle başlayan siciller için1344 nolu satırdan itibaren I sütunu boş.

kar67970

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-07-2025
Demirbaş sayfanız için
Kodların baş kısmında bulunan aralığı sayfaya göre uyarlamalısınız. Sizin Sicil Noları bu sayfada C sütununda

Ayrıca TÜMÜ sayfanızda bulunan I sütunu da diğer malzemeler için de doldurmalısınız. Zira 250 yle başlayan siciller için1344 nolu satırdan itibaren I sütunu boş.
Ömer Faruk Hocam hayırlı akşamlar. " TÜMÜ " sayfasındaki bütün kodların karşılıklarını doldurdum. Yukarıdaki kodu da " Demirbaşlar " sayfasına koyduğum kodun başındaki satıra ekledim. Çok teşekkür ederim. Zannederim yaptım. Ekteki dosyayı kontrol edip varsa hatamı düzeltiverirseniz çok sevinirim. Bu arada " TESLİM ETME " ve " TESLİM ALMA " sayfalarıyla ilgili de yardım etme imkanınız var mı? Şimdiden tekrar çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Teslim Etme ve Alma sayfalarınızdaki mevcut B sütunlarındaki kodlarınız TÜMÜ sayfasında yer almıyor.
Mevcut Tüketim sayfasındaki mevcut Ürün Genel Adlarınız Tümü sayfasıyla birebir aynı değil.
Mevcut Demirbaş sayfasındaki Ürün genel adları Tümü sayfasıyla birebir aynı değil.

Siz bence Teslim Alma ve Teslim Etme sayfalarınız için aynı işlemleri yapabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken bir önceki örnekte olduğu gibi
satırını kontrol edeceksiniz. Sicil numaralarınız B sütunundaysa B4:B20003, D sütunundaysa D4:D2003 fibi

kar67970

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
02-07-2025
Teslim Etme ve Alma sayfalarınızdaki mevcut B sütunlarındaki kodlarınız TÜMÜ sayfasında yer almıyor.
Mevcut Tüketim sayfasındaki mevcut Ürün Genel Adlarınız Tümü sayfasıyla birebir aynı değil.
Mevcut Demirbaş sayfasındaki Ürün genel adları Tümü sayfasıyla birebir aynı değil.

Siz bence Teslim Alma ve Teslim Etme sayfalarınız için aynı işlemleri yapabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken bir önceki örnekte olduğu gibi
satırını kontrol edeceksiniz. Sicil numaralarınız B sütunundaysa B4:B20003, D sütunundaysa D4:D2003 fibi
Ömer Faruk Hocam çok teşekkür ederim, ancak yapabileceğimi zannetmiyorum. Şimdi deneyeceğim. Yardımınız çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin. Fakat bu iki sayfayı yapamazsam sizden yardım isterim. Çünkü aradaki farklı demirbaşlar bu iki sayfaya konmayacak. Hayırlı akşamlar.