bir sayfadan başka bir sayfaya değer yazma

iyi günler ekte sunduğum excel de "bilançoyaz" sayfasından giriş yaptığım ve toplamını aldığım sahanın girilen aya göre "bilanço" sayfasındaki "gider" hücresine yazdırmak ve bu değerin ilgili ayda kalmasını yapamadım ben yaptığımda ay değiştiğnde bir önceki değer kayboluyor.yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin.

Sub ff()
Sayfa4.Select
Cells.Find(What:=Sayfa3.[f2], After:=ActiveCell, LookIn:=xlFormulas, LookAt _
:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:= _
False, SearchFormat:=False).Activate

Selection.Offset(2, 2) = Sayfa3.[o51]
End Sub

sayın hamitcan bu konuda yeniyim kusura bakmayın
sizin gönderdiğiniz kodu yazdım ve bir butona bağladım ama beceremedim ekte gönderiyorum yardımlarınız için teşekkürler

Private Sub CommandButton1_Click()
bilanço.Select
Cells.Find(what:=bilançoyaz.[f2], After:=ActiveCell, LookIn:=xlFormulas, LookAt:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False, SearchFormat:=False).Activate
Selection.Offset(2, 2) = bilançoyaz.[o51]
End Sub

hamitcan çok çok teşekkür ederim.sizi yoracağım ama
Selection.Offset(2, 2) , sayfa3 ve sayfa4 ü anlayamadım benim 3 sayfam var ama sayfa4 ve sayfa3 nasıl oldu birde select ettiğimiz(2,') ne demek eğer zamanınız varsa cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
1-Sayfa3 ve Sayfa4 excelin sayfaya verdiği isimler
2-Selection.Offset(2, 2) ise, "bilançoyaz sayfasında F2" hücresini "bilanço sayfasında" bulduktan sonra, seçili hücreyi 2 satır aşağı ve 2 sütun sağa kaydır anlamına geliyor.

merhaba hamitcan dünki bilgiler işime yaradı demiştim.ancak ektede sunduğum gibi yeni bir sayfaya ekleme yapmak istediğimde "detay" sayfası ben excel in verdiği dediğiniz syfa3,sayfa4 mantığından giderek sayfa5 diye tanımladım ama hata veriyor.yardımcı olursanız sevinirim.amacım birden fazla sayfaya aynı sayfadan girilen değeri yazmak ve bunun mantığı teşekkür ederim.
sayın hamitcan birde herhangi bir şartta bağlamadan direk sayfaya yazsaydık nasıl olacaktı.
bu konuları öğrenmem için veya yazdığınız bu makro bilgilerini nerede bulabilirim.teşekkürler

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
"detay" sayfası ile "bilanço" sayfaları birbirinden farklı. Bu yüzden farklı bir kod gerekiyor. Anladım kadarıyla "bilançoyaz" sayfasındaki "o7" hücresindeki bilgiyi "detay" sayfasındaki "e7" hücresine aktarmak istiyorsunuz. Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Private Sub CommandButton2_Click()
Sheets("detay").[e7] = Sheets("bilançoyaz").[o7]
End Sub

Diğer sorunuza gelince yeni bir sayfa açtığınızda excelin verdiği sayfa adını görmek istiyorsanız, sayfanın üzerindeyken sağ klik yapıp kodu görünteleyin, özelliklerinden name kısmındaki sayfa adını alın.

sayın hamitcan yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar