Bir sütundaki verisi aynı olan satırların ayrılıp toplanması

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office 2003
ekteki gibi bir listede kod sütununa göre her kod numarasına denk gelen toplam tutarı bulmaya çalışıyorum ama sabit bir kod sayısı ve türü yok. yani "kod şu ise o satırları topla" diyemiyoruz. ben basit bir sistem geliştirdim ama kod sayısı arttıkça kullanışsız olmaya başladı. sayfa 2 de de benim kullandıgım yöntemi bulabilirsiniz. kod numaralarının onbinlerce olabileceğini düşünerek çözüm üretmenizi rica ediyorum .

(başlık için kusura bakmayın anlatamadım.. )

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
ekteki gibi bir listede kod sütununa göre her kod numarasına denk gelen toplam tutarı bulmaya çalışıyorum ama sabit bir kod sayısı ve türü yok. yani "kod şu ise o satırları topla" diyemiyoruz. ben basit bir sistem geliştirdim ama kod sayısı arttıkça kullanışsız olmaya başladı. sayfa 2 de de benim kullandıgım yöntemi bulabilirsiniz. kod numaralarının onbinlerce olabileceğini düşünerek çözüm üretmenizi rica ediyorum .

(başlık için kusura bakmayın anlatamadım.. )
Pivot Table- Özet Tablo ile yapılmış dosyanız ekte.

.

Dosyada Data/List ile esnek bir alan ve diğer sayfada dinamik alan uygulaması ile de esnek bir alan uygulmaları yapılmıştır.

..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office 2003
kullananamamıştım, sayenizde pivot toblo kullanımını da kavradım teşekkürler ...