birden çok sayfadan aynı hücreleri toplamanın pratik çözümü

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
arkadaşlar benim 60 sayfalık bir çalışma kitabım var ve ben sayfa 1 deki a1 hücresine tüm sayfalardaki d10 hücrelerinin toplamını ,sayfa1 deki b3 hücresine tüm sayfalardaki c5 hücrelerindeki değerleri toplatmak istiyorum fakat bu işlem için 60 sayfayı tek tek dolaşıp formül giriyorum örneğin sayfa 1 deki a1 hücresine =topla(sayfa2!d10+sayfa3!d10....+sayfa59!d10) formülünü giriyorum aynı işlemi 10 değişik hücre için yaptığımı düşünürseniz yaklaşık 600 formül girişi yapıyorum.Benim sorum şu bu olayı daha kısa yapmanın bir çözümü varmı kod yazmadan yapılabiliyorsa çok daha sevinirim ,zira vba bilgim çok kısıtlı ...Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2000 Türkçe
&
excel 2003 Türkçe
ekteki dosyayi inceleyiniz

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

A1 hücresine aşağıdaki formülü uygulayıp denermisiniz.

Kod:
=TOPLA('1:23'!K3)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
teşekkür ederim

arkadaşlar ikinizede teşekkür ediyorum sorumun cevabını aldım.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Silinen ekli dosyalar yerine aşağıdaki örnek dosyayı hazırladım. Sabit formatlı tablolarınızda bu tarz formülleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. İncelermisiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003-2007 / türkçe
şimdi arkadaşlar teşekkürler formül benimde alt yapı olarak işime yaradı ve a1 hücresine =TOPLA('SAYFA1:SAYFA11'!G3)şeklinde kendime uyarladım ancak sözkonusu olan adı değişen sayfalar olunca o zaman tüm çalışma kitabındaki aynı hücreyi seçmek ve oradaki değerleri toplamak konusunda kısa yol bir formül nasıl oluşturabilirim acaba?Tekrar teşekkürler şimdiden..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Toplamı almak istediğiniz hücreyi seçin.
=TOPLA( yazın.
Shift tuşuna basılı tutarak toplamını almak istediğiniz sayfaları seçip aynı zamanda ilgili hücreyi seçin ve enter tuşuna basın.
Otomatik olarak toplam alınacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2003-2007 / türkçe
Selamlar,

Toplamı almak istediğiniz hücreyi seçin.
=TOPLA( yazın.
Shift tuşuna basılı tutarak toplamını almak istediğiniz sayfaları seçip aynı zamanda ilgili hücreyi seçin ve enter tuşuna basın.
Otomatik olarak toplam alınacaktır.
çok teşekkür ederim Korhan Bey gerçekten aradığım formül buymuş..