birden fazla fatura sayfası oluşturmak.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Merhaba;
Sn.Cost Control verdiğiniz örenği inceledim ve aslında mantıklı, fakat bu şekilde yaptığım zaman benim gönderdiğim örnekteki makro devre dışı kalıyor. Fatura sadece bir parçası programın. Örnekteki makro 5 ayrı evrak hazırlıyor bu nedenle levent hocamın verdiği makroyu bozmak istemiyorum. bu makro ile türkçe ve ingilizce fatura, türkçe ve ingilizce çeki listesi ve order confirmation form oluşuyor. ben sadece türkçe fatura örneği verdim. eğer verdiğim örnekteki gibi bir çözüm olursa ing.ft, tr çeki, ing.çeki sayfalarında da bu şekilde ara toplam alabileceğim. benim bu konuda ısrar etmemin sebebi bu.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. hikmet,

Ben sizin örneğiniz doğrultusunda birşeyler yapmaya çalıştım.Bunuda diğer fatura formatlarınıza rahatça uygulayabilirsiniz. Ama illede makro ile olsun diyorsanız Sn. leventm bey size bu konuda yardımcı olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control değerli yardımlarınız ve sabrınız için çok teşekkür ederim. illaki makro olacak gibi bir sorunum yok. önemli olan kullanıcıya az iş bırakmak. şunu söyleyebilirimki forumda herkesin emeğinden bilgisinden faydalandım ve benim için herkesin emeği ve bilgisi çok değerli. size de emeğinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. yeni dosya ekleyeceksiniz yoksa yukarıdaki örneği mi yenilediniz.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Sayın Hikmet, fikir vermesi açısından ekteki örneği inceleyin,
Fatura başlığını sürekli olarak tekrar etmek yerine her 27 satırda bir sayfa sonu konularak, başlık bilgileri sayfa yapısında üstte sürekli olarak tekrar edilecek kısım olarak tanıtılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.veyselemre, emeğiniz için teşekkür ederim. iyi bir altenatif oldu. sağolun.

Excel Vers. ve Dili
Windows XP İngilizce
Arkadaşlar bu dosyaları indirdiğimde karekter problemi ile karşılaşıyorum.
Buu konuda ne yapmam gerekiyor.