Soru BRÜT MAAŞTAN NET MAAŞ HESAPLATIYORUM AMA NET MAAŞTAN BRÜT HESAPLATMAM LAZIM

mucize8878

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013-türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-01-2030
MERHABALAR;
BRÜT MAAŞTAN NET MAAŞ HESAPLATABİLİYORUM AMA NET MAAŞTAN BRÜT HESAPLATAMIYORUM.
EKTE LİSTEM BULUNMAKTADIR.
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Öncelikle BÜYÜK HARF kuralını hatırlatmak isterim.

Büyük Harf Kısıtlaması:
- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
Linkte daha önce forumda işlenmiş benzer konuları inceleyebilirsiniz.

artur80

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 32 Bit
19-10-2023
Merhaba,
Ben Net maaştan Yıllık olarak bir kişinin işveen maliyetine çıkarmak istiyorum. ama nasıl yapacağımı bir türlü bulamadım. konu hakkında yardımcı olacak bir kişi var mı.

Örnek Olarak bir kişi net maaşı 5500 bana tek satırda yıllık işveren maliyeti yapacak şekilde bir makro yapmak istiyorum.Yardımlarınızı rica ederim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office ev ve iş 2019
03-07-2024
Merhaba,
Ben Net maaştan Yıllık olarak bir kişinin işveen maliyetine çıkarmak istiyorum. ama nasıl yapacağımı bir türlü bulamadım. konu hakkında yardımcı olacak bir kişi var mı.

Örnek Olarak bir kişi net maaşı 5500 bana tek satırda yıllık işveren maliyeti yapacak şekilde bir makro yapmak istiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.
Merhaba Sayın Artur;
Net maaş yıllık 5500 olmuyor bu yıl iki defa asgari ücret değişti.
1.dönem Net 4.253,40 tl
2.Dönem Net 5.500,35 tl dir.

Sizin dediğiniz 5.500 tl 1.dönemde asgari ücretin üstünde 2.dönemde asgari ücretin altında kalıyor.
Ben ekte asgari ücreti baz alarak hesapalasını yaptırdım eklediğim tabloda ise netten brüte giden sayfa var.
gelelim maliyete %5 işveren prim desteği düşülmüş halde (yani sgk işveren %15,5) hesaplanırsa
1.dönem net 4253+2 dönem 5500 nete göre yıllık maliyeti:80.898 tl yapar.

Şayet 1.dönem net maaş 5500 (asgari ücretten fazla) verdiğini varsayalım, öyle ise 2.dönem 5500 üzerinde bir rakam vermelisin ki doğru rakamı bulalım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Mustafa bey selam.
Emekli bir kişinin mayıs ayında yada eylül ayında işe girdiğinde netten bürüte nasıl yapabiliriz?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office ev ve iş 2019
03-07-2024
Mustafa bey selam.
Emekli bir kişinin mayıs ayında yada eylül ayında işe girdiğinde netten bürüte nasıl yapabiliriz?
Sabitler sayfasından önce emekli şıkkı var onu seçmelisin.
Sonrasında mayıs ayından Aralık ayına kadar net verdiğiniz rakamları ilgili yere en sağ taraf Manuel yazın.
Excel in çözücüsünü aktif edin ve çöz diyin size maliyeti çıkaracaktır.

Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Sormak istediğim şey istisnalardan dolayı emekli kişinin sadece yılbaşında belirli. Diğer aylarda işe giren personelin maaşının net ücretinin tespiti nasıl yapılacak?

Mehmet Şahin

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - 2013 Türkçe - İngilizce
Sormak istediğim şey istisnalardan dolayı emekli kişinin sadece yılbaşında belirli. Diğer aylarda işe giren personelin maaşının net ücretinin tespiti nasıl yapılacak?
Personelin işe girdiği aydan itibaren hesaplanılan, asgari ücretin vergisi kadar istisna oluşur.