bu hatada ne yapmalıyım

Excel Vers. ve Dili
office 2003
arkadaşlar ekte bir dosya gönderiyorum bu dosyayı ne zaman açsak ekranda o hata mesajı veriliyor. buna karşı ne yapılabilir.şimdiden herkese teşekkürler...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Dosyanız makro içeriyor. bunun için Araçlar-Makro-Güvenlik ten orta düzeye ayarlayın ve makrolu dosyayı açtığınızda makroyu etkinleştirin, o mesajdan kurtulursunuz

Excel Vers. ve Dili
office 2003
başka bir hata

dostum güvenlik düzeyini orta seviyeye getirdim yanlız bu seferde etkinleştirme sorusunu devamlı olarak soruyor.ben dosyayı açtığımda hiçbir soruuyla karşılaşmamalıyım.bunun bir çözümü varmıdır.şimdiden çok saol

Excel Vers. ve Dili
2003
Çalışma belgeniz başka belgelerden bilgi alıyor ise bunu sorabilir.

düzen sekmesinden bağlantılar kısmına bir bakın
veya ekteki belgeniz gibi aldığınız hatayı buraya gönderin

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Eğer dosyanızda bir makro varsa her açışınızda etkinleştirme uyarısı gelir. Dosyanızdaki makroyu kullanıyorsanız buna katlanacaksınız.
Yok kullanmıyorum diyorsanız o zaman makroyu tamamen silin. Ondan sonra etkinleştirme uyarı almazsınız.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
dostum güvenlik düzeyini orta seviyeye getirdim yanlız bu seferde etkinleştirme sorusunu devamlı olarak soruyor.ben dosyayı açtığımda hiçbir soruuyla karşılaşmamalıyım.bunun bir çözümü varmıdır.şimdiden çok saol
Selam

çözümü var tabiki makroları düşük olarak ayarlarsın bir daha makroları etkinleştir penceresi çıkmaz karşına ama biliyorsun dosyalar makro içerdiği için bu makrolar bilgisayara hasar da verebilir diye düşünüyorum. zaten öyle olmasaydı makro güvenliğinde yazıyor düşük önerilmez diye

kolay gelsin