bul kodunda sonraki aratma

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn dostlar bu kodlarıda yardımlarınızla edinmiştim ama sağlık ocağı içinde birazdaha değişiklik yapmak gerektiği için fikrinize ihtiyacım oldu.user form üzerinden aşı kayıtlarını yapmaktayım ve yine bir bul düğmesi vasıtası ile aşağıdaki kodu kullanmaktayım.

Private Sub BUL_Click()
ActiveSheet.Unprotect Password:="0"
Sheets("EBE1").Select
If ASY.Text = "" Then
MsgBox "LÜTFEN ARANAN ÇOCUĞUN AD VE SOYADINI GİRİNİZ!!!"
Exit Sub
ActiveSheet.Unprotect Password:="0"
End If
For Each hucre In Range("a3:a" & WorksheetFunction.CountA(Range("a3:a2000")) + 1)
If StrConv(hucre.Value, vbUpperCase) = StrConv(ASY.Value, vbUpperCase) Then
hucre.Select
AŞT = ActiveCell.Offset(0, 1).Value
DT = ActiveCell.Offset(0, 2).Value
PİPİDİ = ActiveCell.Offset(0, 3).Value
BCG = ActiveCell.Offset(0, 4).Value
KKK = ActiveCell.Offset(0, 5).Value
HİB = ActiveCell.Offset(0, 6).Value
DBT = ActiveCell.Offset(0, 7).Value
POLİO = ActiveCell.Offset(0, 8).Value
HEP = ActiveCell.Offset(0, 9).Value
KIZ = ActiveCell.Offset(0, 10).Value

End If
Next
ActiveSheet.Protect Password:="0"
End Sub

bu kod aranan ismin olduğu hücrede duruyor ve user forma bilgileri alıyor.ancak benim aşı sayfamda birkaç tane aynı isimli ama aşı tarihleri farklı kayıt oluyor genelde ve ben bu bul düğmesine ikinci tıklama ile diğer kaydı bulmasını sağlayabilirmiyim.yardımcı olursanız memnun olurum saygılarımla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızı eklermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn Leventm dosyamı ekledim.vaktiniz olursa user form üzerindeki hızlı arama kutusunada bakarmısınız lütfen.burada ilk harfi girdiğimizde altaki combobox ta o kişilerin kayıtlarını gösteriyor.tıklandığında ilk kaydı getiriyor .bunada bir çözüm varmı bilemiyorum.sanırım açıklayamadım ama formda göreceğinizden eminim teşekkürler saygılarımla

dosya ekleme bölümü çıkmıyor uğraşıyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanıza gerekli ilaveleri yaptım inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn Leventm iyiki varsınız elinize sağlık .Affınıza sığınarak son bir şey sormak istiyorum.bende dün uğraşırken sonra fark ettim.aşı tarihi ve doğum tarihi kutuları aratma yapıldıktan sonra excelden tarihleri alırken ay ve günlerin yerini değiştiriyor.yani excelde 12/5/07 olan tarih user formda 5/12/07 olarak görülüyor.Vaktiniz olur ve yardımcı olursanız memnun olurum.emeklerinize sağlık.saygılarımla.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn Leventm iyiki varsınız elinize sağlık .Affınıza sığınarak son bir şey sormak istiyorum.bende dün uğraşırken sonra fark ettim.aşı tarihi ve doğum tarihi kutuları aratma yapıldıktan sonra excelden tarihleri alırken ay ve günlerin yerini değiştiriyor.yani excelde 12/5/07 olan tarih user formda 5/12/07 olarak görülüyor.Vaktiniz olur ve yardımcı olursanız memnun olurum.emeklerinize sağlık.saygılarımla.
Bunun için denetim masasından tarih ile ilgili ayarlarınızı düzeltebileceğiniz gibi, textboxa bilgiyi alırken format tanımlayabilirsiniz. Örneğin,

textbox?=format(cell(?,?),"dd mmmm yy") gibi

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn Leventm şuana kadarki yardımlarınız için samimiyetle minnetarım.ancak bana göndermiş olduğunuz düzeltilmiş dosyada user form üzerinden aratma yapıldığında aynı isme ayit kayıtları ard arda buluyor ancak adı kutusuna user formu kapatıp açmadan yeni bir isim yazarsak çalışmıyor.bunun acaba bir çaresi varmı.bu formda ben hızlı aramayı vs birtakım yerleri değiştirip kullanmak istiyorum ama çözüme ulaşmadanda birşey yapamıyorum.inanın sizden bu dosyayı aldım alalı belki kendim hallederim diye uğraşıyorum ama çözemiyorum.yardımınız olursa sevinirim.saygılar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ben yazdığınız gibi bir soruna rastlamadım. Combobox2 ye yeni bir harf girerek ve farklı isimler seçerseniz, doğru çalıştığını görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
kastettiğim combobox 2 değil adı soyadı kutusu ve onunla yapılan aratmayı söylemek istemiştim sn leventm.hızlı arama yani combox 2 düzgün çalışıyor gibi görünsede eğer userden kayıt yaparsanız ve daha sonra combox dan çağırırsanız oda kitleniyor.ama önemli değil çünki adısoyadından bul kodunu çalıştırabilirsem onu kaldıracağım saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda aşağıdaki dosyadaki gibi bir çözüm işinizi görecektir.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn leventm bu en güzeli oldu sanırım.tabi biz bazı şeyleri tam ve doğru anlatamıyoruz.hakkınızı yiyemeyiz ve bilmeyenin seviyesine inmek her zaman zordur sabrınıza ve ilginize teşekkürler.