Çalışma kitabı seç sayfayı aktar.

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Açık olan çalışma kitabında Gözat butonu ile başka bir xls dosyası seçmek ve içindeki Sayfa1 i açık olan çalışma kitabının Sayfa2 sine kopyalamak istiyorum.
makro ile nasıl mümkün?

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Mnz

Üstadlar daha mukemmelini sunacaktır ama sizin işinizi görecegine inandıgım ornek bir dosya yolluyorum umarım ısınızı görür.

dosyayı inceleyiniz.

Son düzenleme:

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Malesef çalışmadı. Herhangi bir hata da vermiyor.

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Sayın kemaldemir ilginize teşekkürler,

Düzenlediğiniz diğer çalışma da çalışmadı. :(

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.mnz,

gozet kısmından dosyayı secebiliyormusunuz.Eğer secebiliryoranız ilgili dosyayı acar vee ger varsa Sayfa1 i Sayfa 2 'ye kopyalıyor ama sheet isimleri önemli tabi Ama Bunu Sheets(1) Sheet(2) mantıgınada donusturebilirsiniz.1.sheet'i 2.Sheet'ede kopyalatabilirsiniz.

Yada söyle soleyeyım;

Editor içerisine girerek F8 ile adım adım ilerleyin sorunuzun cozumsuz kaldıgı yere bakalım.

Sorunuzu çözümsüz bıraktıgım için özür dilerim

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Dediğinizi yaptım kodlar sırayla işliyor. Anck Sayfa 2 ye kopyalama işini yapmıyor.

Kemal Demir

Özel Üye
Sn. Mnz ,

İlgili Dosyanızı cok özel değil ise forma Ekleyebilirmisiniz.

Bugun bayram gezmelerinden vakit ayırabilirsem incelemek istiyorum.

İyi Çalışmalar.

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Sayın kemaldemir sadece sizin gönderdiğiniz çalışma kitabı üzerinde denemey yapıyorum. Ancak çalışmıyor. Userforum üzerinden dosyayı seçiyorum. Hatta lable ı görünür yaptım ki acaba yol görünmüyormu diye. Kodlarda sorun yok gibi.
Neden çalışmadı anlamadım.

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Mnz ıkı dosya yoluyorum ornek.xls dosyasını acınız ve okutacagınız dosya ismi ise ekteki kitap1.xls dosya gözat butonundan seciniz ve sonuca bakınız.

ornek.xls dosyasnın kısayol kodu Ctrl+r olarak calısıtrınız.

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Sayın kemaldemir
Zahmet gösterip ilgileniyorsunuz, Ancak sonuç aynı. Sürüm farkındandır diyecem ama sanırım aynı sürümü kullanıyoruz. Bilgisayarımda yüklü olmayan bir bileşen mi var acaba??
Not: (2 bilgisayarımda da denedim :( )

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Mnz,

Konu ile ilgilenmekten buyuk zevk alıyorum bu konuda endıse etmeyınız.

Ancak inanın bende 2 pc de denıyorum sonuc aynı.

Şunu sormak ıstıyorum.

seçilen xls dosyasının sayfa1 'ının sayfa2 ye kopyalanmasını istiyorsunuz değilmi?

Eğer soruyu doğru anladıysam forumdaki diğer arkadaslarında en son gonderdiğim dosyayı test etmelerini beklemekten başka birşey göremiyorum.

sizinde vaktinizi aldım kusura bakmayınız.

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Seçilen dosyanın Sayfa 1 ini işlemi yaptığım çalışma sitabının 2. sayfasına.
Şöyle anlatmaya çalışayım.
Çalışma kitabımın içine Müşteriler tarafından doldurulmuş formu alıp oradan dağıtım işlemi yapmak istiyorum. Önce o formu kitabımın içine almalıyım.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Sn kemaldemir;

10ncu mesajınızda eklediğiniz dosyaları bende denedim. ancak çalışmadı. hatta birde şunu merak ettim. açılan userformdan seçimi yapıyoruz ve dosya yolu ile dosya adı textboxlarda görünüyor ancak ondan sonra basacağımız bir buton yok. kodları inceledim ama tam olarak anlayamadım. yani kodlar otomatik mi çalışıyor bilmiyorum? sonuç olarak bende de çalışmadı dosya... :(

saygılar..

Kemal Demir

Özel Üye
Arkadaslar Soruyu yanlıs anladıgımdan dolayı konu ile alakasız cevap yazdıgım için forumdaki arkadaslardan özür dilerim.
İstenilen soruyu istediğiniz şekilde anlayamadım.Kusura bakmayınız.

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
Sanırım ben anlatamadım. Kusuruma bakmayın.
Benim x isimli çalışma kitabım var. Bu kitaba boş bir sayfa ekledim. Bu boş sayfaya müşteri tarafından doldurulmuş başka bir çalışma kitabındaki sayfanın tamamını kopyalamak istiyorum.
Yani çalışma kitabı seç, içindeki sayfayı benim çalışma kitabıma kopyala.