çalışma kitabını yarınki tarih ile kaydetme

Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2010 Türkçe
merhaba
çalışma kitabının adı "<bugünkü tarih> Konya" terifedir(tırnak işaretleri yok). vba kod ile yarınki tarih ile çalışma kitabının o an bulunduğu dizine yarın ki tarih ile kaydetmek için kod nasıl yazılabilir?

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Dosya adının ne olması gerektiğini ( " Konya" terifedir " ifadesini) tam olarak anlamadım. Aşağıdaki kod satırı, dosyanızı dosya adı yarınki tarih olarak kayıt eder.
Kod:
    ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & ".xlsm"

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2010 Türkçe
cevapladığınız için teşekkür ederim. makro adını soran bir hata alıyorum.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Aşağıdaki şekilde dener misiniz?
Kod:
Sub Kaydet()
    ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & ".xlsm"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2010 Türkçe
dosya adı sorma işlemi kesildi. teşekkür ederim
bu kod şuan çalışıyor fakat kayıt işlemi yapıldıktan sonra otomatik olarak excel yeni tarihli dosyanın açık haline geçiyor. bu önlebilir miyiz ve bu nasıl oluyor?
çalışma kitabının adı 24.03.2024 KONYA TARİFE. ben yazdığınız kod için konya tarife ilave edebildim fakat arada 1 boşluk çözemedim.
Sub Kaydet()
ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & "KONYA TARİFE"&".xlsm"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2010 Türkçe
BOŞLUK İŞLEMİNİ DE ÇÖZDÜM .
SADECE KAYIT YAPILINCA MEVCUT ÇALIŞILAN DOSYADA KALMASI NASIL SAĞLARIM?

Sub Kaydet()
ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & " KONYA TARİFE"&".xlsm"
End Sub

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Dener misiniz?
C++:
Sub Kaydet()
    AnaDosya = ActiveWorkbook.FullName
    ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & " KONYA TARİFE" & ".xlsm"
    Workbooks.Open AnaDosya
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2010 Türkçe
TEŞEKKÜR EDERİM FAYDALI OLDU. ANA DOSYA AÇIK KALIYOR. ANA DOSYA AÇIKKEN SADECE KAYIT İŞLEMİNİ HALLEDEMEDİM.

Sub Kaydet()
AnaDosya = ActiveWorkbook.FullName
ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & " KONYA TARİFE" & ".xlsm"
Workbooks.Open AnaDosya
End Sub

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
... ANA DOSYA AÇIKKEN SADECE KAYIT İŞLEMİNİ HALLEDEMEDİM.
Merhaba,
Kayıt işlemini ne kast ettiğinizi anlamadım. Ne istediğinizi daha açık anlatırsanız mutlaka birileri yardım edecektir.
Sorunuzu/sorununuzu örnek dosya üzerinde ifade edip, nasıl bir sonuç beklediğinizi de gösterirseniz daha iyi olur.
Örnek dosyanızı dosya paylaşım sitelerinden birine yükleyip linkini burada paylaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2010 Türkçe
merhaba
masaüstünde A1 isimli excel dosyası oluşturun ve açın. Açtıktan sonra herhangi bir çalışma yaptığımızı varsayalım ve bu dosyayı farklı kaydedelim, yeni dosya ismi de B1 olsun. biz bu farklı kaydet işlemini yapınca pc sitemi otomatik olarak A1 dosyasını kapatıyor ve B1 dosyasını açık hale getiriyor ve B1 dosyasına devam ediyor.

Anlatmak istediğim budur.

benim ihtiyacım olan açık olan bugün tarihli dosya açıkken kod çalıştığında yarinki tarih ile kayıt yapsın; bu kayıt işlemini yarın tarihli dosyayı açmadan yapması.
teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

C++:
Option Explicit

Sub Kaydet()
    Dim File_Path As String
    File_Path = ThisWorkbook.Path
    ActiveWorkbook.SaveCopyAs File_Path & "\" & DateAdd("d", 1, Date) & " KONYA TARİFE" & ".xlsm"
End Sub