çalışma kitabınını tümüne otomatik tamamlamayı uygulamak

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
arkadaşlar benim merak ettiğim benim 60 sayfalık bir çalışma kitabım var ben bunların mesela 5. sayfada "ilaç" veya "kara ticaret "gibi yazıları, aynı sayfa içinde otomatik tamamlama olduğu gibi, tüm çalışma kitabında da yapmak istiyorum bu olamazmı. Yani ben sayfa 15 te"il" yazdığımda kendiliğinden sayfa 5 teki "ilaç" kelimesi tamamlansın ve "îlaç" olsun biraz karmaşık oldu ama sanırım anlaşılır saygılar

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007 türkçe
yokmu arkadaşlar cevap verebilecek soru anlaşılır ama sadece benim merakım bir sayfadaki yazıyı başka bir sayfada otomatik tamamlama yaptırabilirmiyiz bu kadar basit saygılar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
düzen / değiştir / seçenekler / içinde (çalışma kitabı) şeklinde deneyin

seçeneklerden çalışma sayfası yerine çalışma kitabı

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Bildiğim kadarı ile anlatayım. Eğer Sayfa sekmesinde sağ click yapıp tüm sayfaları seç yaparsanız bu istediğiniz olur.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba,

Bildiğim kadarı ile anlatayım. Eğer Sayfa sekmesinde sağ click yapıp tüm sayfaları seç yaparsanız bu istediğiniz olur.
merhaba
tüm sayfaları seçip örneğin saysa1 de A1 hücresine ALİ yazdığınızda diğer tüm sayfaların A1 hücresine ALİ yazar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
otomatik tamamlama yapabilmesi için seçilen hücre sütununda bir veriyi örneğin ALİ varsa A yazdığınızda ALİ yi önerir. A ile başlayan başka veriler varsa önermeyi sonraki karakterler uyuşuncaya kadar bekler.
otomatik tamamlama için seçilen hücrenin üstündeki olmasa bile komşu hücresinin dolu olması gerekir.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
merhaba
tüm sayfaları seçip örneğin saysa1 de A1 hücresine ALİ yazdığınızda diğer tüm sayfaların A1 hücresine ALİ yazar

Merhaba,

Eğer Sayfa1 A1 hücresinde Ali yazıyorsa siz bütün sayfaları seçtikden sonra Sayfa1 de A2 hücresine A yazdığınızda otomatik Ali çıkacaktır, enter yaptıkdan sonra diğer bütün sayfalarda bu tamamlama olur.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
düzen / değiştir seçeneği ile bir veriyi değiştirmek istediğinizde değiştirilecek veri formül içersindeyse onuda değiştirir. örneğin =eğer(a1= "ali";b1+c1;d1) gibi formülünüz varsa ve a sütunundaki ali yazan yerleri değiştirdiğinizde formül içersindekilerde değişecektir.
tümünü bul ve tümünü değiştir derseniz bu olur, önüne geçmek için tek tek bularak değiştirin

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba,

Eğer Sayfa1 A1 hücresinde Ali yazıyorsa siz bütün sayfaları seçtikden sonra Sayfa1 de A2 hücresine A yazdığınızda otomatik Ali çıkacaktır, enter yaptıkdan sonra diğer bütün sayfalarda bu tamamlama olur.
merhaba
syn espiyonaj, bende aynısını söylüyorum zaten. siz Ali yazan tüm hücreleri değiştirmiş olmuyorsunuz, safalardaki A2 hücresini değiştirmiş oluyorsunuz

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Sn. uzmanamle, haklısınız evet.

Sn. feraset045' in sorusunu o şekilde algılamışım ben.

Yinede bütün mesajlar güzel bir paylaşım oldu. Kendi adıma teşekkür ederim.

İyi çalışmalar..

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
ben teşekkür ederim. iyi çalışmalar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
konu hakkında tamamlayıcı bilgi olması için,
çok sayıda sayfadan oluşan çalışma kitabında çıktı almak için sayfa yapılarını ayarlamak problem olabilir.
genelde kenar boşluklarını soldan:2,4 sağdan:0,9 üstten:2,5 alttan:0,5 olarak ayarlarım. üst-alt bilgi için ayarlar değişebilir. soldan 2,4 olmasının asıl nedeni telli dosyaya koyulacaksa sol yanın dosya şeffaf kısmı ile çakışması içindir.
tüm sayfaları seçip sayfa yapısını 1 kez ayarlarsanız diğer tüm sayfalarda aynı ayarda olacaktır. dosyaladığınız çalışmalarınızın düzeni konusunda titizseniz en kısa yöntem budur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Eng
teşekkürler arkadaşlar güzel paylaşımlar oldu...