Çalışma Sayfaları Arasında Veri Aktarımı...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 tr
Arkadaşlar Merhaba...Öncelikle formda yardımlarını bizlerden esirgemeyen tüm arkadaşlara Teşekür ediyorum..Sayenizde bizde birşeyler yapmaya çalışıyoruzzz.Benim sizlerden yine bir ricam olacak şöyleki;Ana sayfa olarak kullandıgım bir sayfam(Toplam Sayfası) var. Bu sayfaya bana gelen verileri giriyorum sonra bu verilerin ayrıştırılması gerekmekte..Yanlız Toplam sayfasında 27 stun ulunmakta iken bu sayfadan veri alan diger çalışma kitabında 19 stun bulunmakta buna göre ben verileri toplam sayfasından diger sayfalara (dosya ismine göre (satınalmacı)) kriterine göre verileri formulsuz ,makro ile getirmek istiyorum bu işlemi yapmam için nasıl bir makro kullanmalıyım..(Formülle binlerce veri oldugundan ve ayrıca 150 ile 175 arasında Toplam Sayfasından veri alan diger çalışma kitabı bulundugundan pc oldukça kasılmakta...)Yardımlarınız için şimdiden Teşekürler...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 tr
Bu konuda hiç bir fikri olan yokmu? Arkadaşlar...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 tr
Arkadaşlar tekrar merhabalar. Ben yaptığım işi daha iyi ve düzgün anlatmam gerekiyor sanırım yoksa bu soruma cevap alamayacağım endişesi kaplamaya başladı. Arkadaşlar bana günlük mail ile yüzlerce veri yine Excel sayfalarında olmak üzere gönderilir, ben bunları bir sayfada topluyorum bu ana sayfada kendi ekleyeceklerimi ekledikten veya çıkartacaklarım varsa çıkardıktan sonra (satın almacı) guruplarına göre ayrıştırıyorum. Tam burada işte gerçek iş başlıyor diye biliriz 150-175 arası bir ‘satın almacı’ olduğundan teker teker bu isimleri seçerek kopyala yapıştır ile ayrıştırıyorum ve hepsini hesaplama işlemleri bitince bunları onay almak için tekrar bu ‘satın almacılara’ mail gönderiyorum. Bu noktada hepsini ben formülle yaptım oldu yalnız o kadar sayfayı formülle yapınca yine bir anlamı kalmıyor ben kopyala yapıştır ile daha hızlı yapıyorum hem de pc kasılmamış oluyor. Tam bu arada siz arkadaşlarımdan bir fikir alayım bana bir makrolu örnek yaparlar ise ben bu örneği geliştirerek kendime uyarlayabilirim diye düşündüm sizlerden yardım istedim. Umuyorum bir arkadaşımız bana bir örnek fikir verirse ben uğraşarak sonuca ulaştıktan sonra, son halini de yine sizlerden görüş almak eksik olan yerleri (şu şekilde yapsaydın daha iyi olurdu gb.) düzenlemek için paylaşırım diye düşünüyorum. Yardımlarınız bekliyorum, eğmeğini ve zamanını esirgemeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Not: Ekte bulunan dosyalar küçük bir örnek yapılması için bu şekilde üç ürün üç satın almacı olarak eklenmiştir içeriğin bu şekilde olduğu gösterilmek için. Sütun sayıları dosyada olduğu gibi olup satır sayıları binleri bulabilmektedir.