çalışma sayfası içinde bir sayfadaki seçili satırları diğer sayfaya aktarmak

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
ekteki dosyamızın içindeki fiyat listesinde seçtiğimiz satırların silinmeden sipariş kısmına aktarmasını yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bence kutucuklar ile uğraşana kadar, adet sütununa bir filtre koyup daha sonra da boş olmayanları süzüp, süzülenleri kopyalasanız daha iyi olacak.

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
teşekkürler ama biz seçilen satır veya satırların bir tuş ile aktarılmasını istiyoruz

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
çok teşekkürler hamitcan kardeş yalnız birinci sayfadan sipariş sayfasına nasıl geçiş sagladın. bizim istegimiz listede işaretlenince bir tuşa basıp sipariş sayfasına aktarmasıdır. ilgilendigin için çok teşekkürler.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
2 numaralı mesajımda belirttiğim gibi kutucuklar ile uğraşmak bana göre daha zor ama ille de bu şekilde olsun derseniz, tüm satırlara birer kutucuk atayıp sonra da bu kutucuk değerlerine göre bir aktarım yapmanız gerekecek.Başka bir alternatif daha; her bir satıra çift tıklayarak da aktarmanız mümkün.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
Dosyanız ekte

Kutucuk yerine ı sutununa tek tıklama ile chek işareti koydurdum, ikinci kez aynı yere yani işaretlediğiniz hücreye tıklarsanız işaret kalkar, "I" kolonunu seçtiğinizte tüm chekler kaldırılmış olur. seçtiklerinizi butona basarak SİPARİŞ sayfasına aktarabilirsiniz. her aktaralmada sipariş sayfasının temizleneceğini düşünerek yaptım, eğer listenin altına devam edilecek ise kodlardaki Range("A21:F65000").ClearContents satırını siliniz. Kolay gelsin