cari hesap

sitede emeği geçenlere kolaylıklar dilerim daha önce post işlemleriyle ilgili sorunum çözülmüştü şimdi cari hesapla ilgili bir fomüluygulamasını çözerseniz makbule geçecek teşekkürler. hazırladığım örnek ekte

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Galiba herkes dosya gelsede önce ben baksam diye gözünü monitörden ayırmıyor. Bu sanırım bu durum forumda bir ilk ve bir rekor, Süleyman bey bakın bir ilk size nasip oldu. :D

arkadaşları gönderdiğiniz çalışmalara teşekkürler hepinizin ellerinden öperim
şu işin nasıl yapıldığını bana öğretebilirmisiniz biraz olsun acemilikten kurtulak
yaptığınız çalışmaların yorumunu bari yapabilem :kafa: tsk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Ã?yleyse ilk biz sizden birşey isteyelim. Profilinize gidip imzanıza kullandığınız excel versiyonu ve dilini yazarsanız üçümüzünde kullandığı IF-EÐER fonksiyonunu hangi dilde anlatacağımızı bilebiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
İmzanıza eklemeyi yapın ama yoksa her sefer sormak zorunda kalırız.

Levent beyin dosyasındaki formülü anlatıyorum

=EÐER(C3=0;0;D3/C3)
Kullanımı > eğer(koşul ; koşul doğru ise bunu yap ; koşul yanlış ise bunu yap)

Yani sizin örneğinizde "C3=0 " c sütununda kur 0'a eşitse (boşsada 0 kabul ediyor)
hücreye 0 yaz. değil ise , yani 0 dan farklı bir değer yazılmış ise d3/c3 bölme işleminin sonucunu yaz hücreye.. bilmem oldumu.

ersin kardeş bu konuyu anladım levent kardeşin post işlemleri başlığında benim için bir çalışması var böyle bir çalışma nasıl yapılabilir? bu çalışma hakkında da bana biraz yardımcı olabilir misin? sevgi ve hürmetler
osan003 kardeş gönderdiğin çalışmaya tşk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ooppss :D

Bahsettiğiniz çalışma makro ile yapılmış. Bir fonksiyonu anlatmak gibi 2-3 satırla o kodların hepsinin nasıl kullanıldığını anlatmam mümkün değil gerçekten. Ama kod yazmayı öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki linkteki dökümanla işe başlayabilirsiniz.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=782

Birde Forumun Makro Dersanesi kısmına bakın. Temellerini anladıktan sonra forumda yapılan kodları inceleyin ve öğrenme sürecinde takıldığınız yerleri burada sorarsanız o zaman memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım(z)

ersin bey sağol konuya nasıl bir yerden başlanacağını bile göstermen ve bu konuda gelecek sorulara cevaplar vermen bizleri memnun ediyor çalışmlarında başarıla sağol