Checkbox İle Seçili ürünlerin Kdvsinin hesaplanması

Excel Vers. ve Dili
VB-6.0 EXCEL XP

S.a Arkadaşlar foruma yeni üye oldum google de bilgi ararken siteye rastladım. Açık öğretim fakültesi 2. sınıfını bilgi yönetimi şöle bir sorum olacak sizlere bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum. 4 tane checkboxum var ve bu checkboxları ayrı ayrı yada hepsini bir işaretlediğimde bana seçilen ürünlerin kategorilerde yer alan kitaplardan seçim yaptığında kitapların KDV dahil toplam tutarı aşağıda görüntülenecektir. Kullanıcı seçime her eklediği kitap tutarı KDV dahil tutarı ile birlikte toplam tutara eklenecektir. Bunu nasıl yapabilirim görsel olarak herşey tamam ama kodları bulamadım.

YARDIM EDİN PLS

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhaba,

Her kutu için aşağadaki kodu uyarlayabilirsiniz. Fiyatların yanına birer textbox yerleştirin ve aşağadaki kodu Checkboxlara ve değişen Textbox lara göre uyarlayınız, Umarım işinizi görür
Saygılarımla

Private Sub CheckBox1_Click()
Dim a, sonuc As Integer
a = InputBox("ÜCRETİ GİRİNİZ")
If a > 0 Then
sonuc = a * 1.18
MsgBox sonuc
End If
TextBox1.Value = sonuc
End Sub

Excel Vers. ve Dili
VB-6.0 EXCEL XP
denicem tşk ama birim fiyatları elle girilmiyecek hepsi label box ile yazıldı. Hatta kdv dahil toplam tuttar yani kırmızı ile gördüğünüz label 18 kısmı bile istenilenler checkbox seçilip altındaki koyu fiyatta ne yazıyorsa kdv si eklenip toplam tutara eklenecek yani label 18 e bunun gibi

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Selam,

Örnek dosyayı gönderebilirseniz bir çözüm bulabileceğiz?

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Tekrar Merhaba.

Ben sizin için benzer bir çalışma yaptım, sizden dosya gelmese de...
iki adet kontrol kutusu var. Siz kendinize göre diğerlerini bu örneğe göre yapabilirsiniz. Umarım bir yol göstermiş olur bu çalışma size .

Ekdeki dosyayı inceleyiniz.