[ÇÖZÜLDÜ] Belirlenen sütundaki verilere göre satırların ilgili sayfalara aktarılması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sevgili ve çok değerli excel'ci arkadaşlar. Öncelikle BERAT kandilinizi kutlar, bu gecenin hepinize hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

EK'te gönderdiğim dosyada Userform ile oluşturduğum listeyi, yine userformdaki bir düğme yardımıyla, H sütunundaki veriler dikkate alınarak ilgili sayfalara aktarmak istiyorum. Buna dair örnekler sitede mevcut ama, benim soruma bakarsanız biraz değişik. Yani H sütununda iki ayrı değeri bir sayfaya, diğer değerleri de ayrı ayrı sayfalara aktarmak istedim.
Bu konuda yardımcı olacaklara minnettar olur, saygılar sunarım....

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayaı inceleyiniz.
RAPOR tuşuna basınız o çalışır.:cool:
Kod:
Sub rapor()
Dim i As Integer, j As Long, sat As Long, adr1 As String, adr2 As String, syf As String
Sheets("VERİ").Select
Application.ScreenUpdating = False
For i = 1 To Worksheets.Count
    If Sheets(i).Name <> "VERİ" Then
        Sheets(i).Range("A5:J65536").ClearContents
    End If
Next i
For j = 2 To Cells(65536, "A").End(xlUp).Row
    adr1 = Range(Cells(j, "A"), Cells(j, "J")).Address
    If Cells(j, "H").Value = "ELMA" Or Cells(j, "H").Value = "ARMUT" Then
        syf = "ELMA VE ARMUT"
        Else
        syf = Cells(j, "H").Value
    End If
    sat = Sheets(syf).Cells(65536, "A").End(xlUp).Row + 1
    adr2 = Range(Cells(sat, "A"), Cells(sat, "J")).Address
    Sheets(syf).Range(adr2).Value = Range(adr1).Value
Next j
Application.ScreenUpdating = True
MsgBox "RAPOR ÇIKARILDI..!!"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sevgili orion2, &#231;ok te&#351;ekk&#252;r ederim. buraya k&#252;&#231;&#252;k bir ilave yapabilirseniz daha &#231;ok sevinirim. ELMA veya ARMUT ise ELMA VE ARMUT sayfas&#305;na demi&#351;siniz ya, devam&#305;na &#199;&#304;LEK ise &#199;&#304;LEK sayfas&#305;na, &#304;NC&#304;R ise &#304;NC&#304;R sayfas&#305;na &#351;eklinde ilave yapabilir miyiz.
Sayg&#305;lar&#305;mla...

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
H sütunundaki verilerin yerleri sabit mi yoksa değişken midir? Örnek olarak : Elma ile igili satırlar.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sevgili hocam, buradaki de&#287;erler sabittir. Yani Elma ve Armut ayn&#305; kasada toplanacak, &#199;ilek &#231;ilek kasas&#305;na, incir de incir kasas&#305;na birikecek. &#214;nceki makroda Elma ya da armut ise Elma ve Armut sayfas&#305;na di&#287;erlerini kendi sayfalar&#305;na &#351;eklinde yaz&#305;lm&#305;&#351; ya, bu di&#287;erlerini de isimlendirmek istiyorum. Yani &#199;&#304;LEK yaz&#305;yor ise &#199;&#304;LEK sayfas&#305;na, &#304;NC&#304;R yaz&#305;yor ise &#304;NC&#304;R sayfas&#305;na &#351;eklinde makroyu de&#287;i&#351;tirmek istiyorum. Bilmem anlatabildim mi. Sayg&#305;lar&#305;mla...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sevgili orion2, çok teşekkür ederim. buraya küçük bir ilave yapabilirseniz daha çok sevinirim. ELMA veya ARMUT ise ELMA VE ARMUT sayfasına demişsiniz ya, devamına ÇİLEK ise ÇİLEK sayfasına, İNCİR ise İNCİR sayfasına şeklinde ilave yapabilir miyiz.
Saygılarımla...
Merhaba.
Kod zaten öyle çalışıyor.
Çilek ve incir sayfalarını açın.Orada verilerin listelendiğini göreceksiniz.
Hatta bir tanede yeni bir karpuz sayfası ekleyin onada verilerin gidektir.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Merhaba.
Kod zaten öyle çalışıyor.
Çilek ve incir sayfalarını açın.Orada verilerin listelendiğini göreceksiniz.
Hatta bir tanede yeni bir karpuz sayfası ekleyin onada verilerin gidektir.:cool:
Sevgili orion2 kardeşim.
Kodun çalıştığını biliyorum da, benim istediğim şu;Hücredeki değer ELMA ya da ARMUT ise ELMA VE ARMUT sayfasına diye yaptırdığınız yönlendirme gibi, diğer yönlendirmeleri de makronun içerisinde görmek istiyorum. Yani İNCİR olanları İNCİR sayfasına, ÇİLEK olanları ÇİLEK sayfasına, KARPUZ ve KAVUN olanları da KUBUKLULAR sayfasına gibi.....
Sizin yazdığınızda sadece 2 meyvenin sayfası belirlenmiş ve diğerlerinin ise genel olarak isimlerine ait olan sayfalara gitmesi belirtilmiş. Benim istediğim bunun biraz daha değişiği. Tabiii eğer değiştirebilirseniz. Yani o kadar da önemli değil. Sadece makronun ne şekilde değişeceğini merak ettiğim için sordum.

Saygılarımla....

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sevgili orion2 kardeşim.
Kodun çalıştığını biliyorum da, benim istediğim şu;Hücredeki değer ELMA ya da ARMUT ise ELMA VE ARMUT sayfasına diye yaptırdığınız yönlendirme gibi, diğer yönlendirmeleri de makronun içerisinde görmek istiyorum. Yani İNCİR olanları İNCİR sayfasına, ÇİLEK olanları ÇİLEK sayfasına, KARPUZ ve KAVUN olanları da KUBUKLULAR sayfasına gibi.....
Sizin yazdığınızda sadece 2 meyvenin sayfası belirlenmiş ve diğerlerinin ise genel olarak isimlerine ait olan sayfalara gitmesi belirtilmiş. Benim istediğim bunun biraz daha değişiği. Tabiii eğer değiştirebilirseniz. Yani o kadar da önemli değil. Sadece makronun ne şekilde değişeceğini merak ettiğim için sordum.

Saygılarımla....
Benim yazdığım kodlarda yeni meyve sayfaları oluşturulduğunda kodlar otomatik olarak o sayfaları tanıyacaktır.Sizin dediğiniz şekilde yaparsam her yeni sayfa ve meyve eklendiğinde makroyu o şekline göre yeniden düzenlemek gerekecektir.O nedenle sizin dediğiniz şekilde kodları düzenlemeyi pratik görmüyorum.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Benim yazdığım kodlarda yeni meyve sayfaları oluşturulduğunda kodlar otomatik olarak o sayfaları tanıyacaktır.Sizin dediğiniz şekilde yaparsam her yeni sayfa ve meyve eklendiğinde makroyu o şekline göre yeniden düzenlemek gerekecektir.O nedenle sizin dediğiniz şekilde kodları düzenlemeyi pratik görmüyorum.:cool:
Teşekkür eder, saygılar sunarım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...