(Çözüldü) Kütüphanelerin Başka Bilgisayarlarda Çalışmaması

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe ingilizce
Merhaba
Zaman harcayıp hazırladığım kodlar başka bilgisayarda çalışmıyor. İlgili kütüphanelere bakiyorum referanslardan zaten açık durumda. Bu durumu çözemedim bir türlü. Benim bilgisayarımda çalışıyor sorunsuz ortak klasörden başka bir bilgisayar açınca çalışmıyor. Desteklerinizi bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe ingilizce
.

Çalışmayınca, nasıl bir mesaj alıyorsunuz?

.
örneğin Format(Date,"yyyy.mm.dd") gibi basit bir işlemde (Benim bilgisayarımda çalışıyor sorunsuz) format kelimesini boyayıp compile error cant find project or library diyor. Bu right left komutunda da bu şekilde ilgili kütüphaneyi aratıyorum bakıyorum zaten açık görünüyor.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Editor bazen alakası olmayan satırı boyayabilir. Mesaja göre kırık referans olduğunu tahmin ediyorum. Öncelikle referansları kontrol edin.

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Diğer bilgisayarda missing ile başlayan referans var mı? Veya iki bilgisayardaki office sürüm ve 32-64 bir durumları aynı mı?

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe ingilizce

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Resimlerdeki referansların çoğu gereksiz. Problem yaşanan makinada bunlardan biri veya birkaçı kırık yani bulunmayabilir. Bunları düzelttiğiniz zaman sonraki hatalar, normal çalışma zamanı hataları olacaktır. Bunları düzeltmek kolaydır.

1.png
2.png

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe ingilizce
Resimlerdeki referansların çoğu gereksiz. Problem yaşanan makinada bunlardan biri veya birkaçı kırık yani bulunmayabilir. Bunları düzelttiğiniz zaman sonraki hatalar, normal çalışma zamanı hataları olacaktır. Bunları düzeltmek kolaydır.

Ekli dosyayı görüntüle 202378
Ekli dosyayı görüntüle 202379
İlginiz için teşekkürler.
Kaldırdırığım zaman 3 tanesi hariç kalkıyor. 3 tanesi için in use diyor. sonra userformu çalıştırdığımda diğerlerini tanımıyor. Kullandığı kütüphaneleri nasıl belirleyebilirim.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe ingilizce