[ÇÖZÜLDÜ] Tam Ekran Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sayın üstadlar, forumu aradım ama bulamadım. Eğer verildi ise özür dilerim ama benim bir sorunum var. Forumda bulduğum bir makroyu sayfalarıma eklemiştim ve kullanmaktaydım. Çalışma kitabını açtığımda üstteki menüler ve yandaki kaydırma çubuklarını gizleyen bir kod vardı. Daha sonra bu kodu silmek ve sayfanın normal düzende açılmasını sağlamak istedim ama ne yaptıysam yaptım ve şimdi tüm excel dosyalarım tam ekran açılmaya başladı. Bir türlü düzeltemiyorum. Yukarıda menü ve seçenekler olmadığı için görünüm ayarlarına da giremiyorum. Bu konuda bana fikir verebilecek birisi varsa minnettar olurum. Saygılar....

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.enteresan;
Sub tamekranyap()
Application.DisplayFullScreen = True
End Sub
Sub tamekranıkaldır()
Application.DisplayFullScreen = false
End Sub
aşagıdaki kod ile de gizli olan özellikleri açabilirsiniz.

Sub sayfabarlariniacar()
With ActiveWindow
.DisplayGridlines = True
.DisplayHeadings = True
.DisplayOutline = True
.DisplayZeros = True
.DisplayHorizontalScrollBar = True
.DisplayVerticalScrollBar = True
.DisplayWorkbookTabs = True
End With
Cells.Select
Selection.EntireRow.Hidden = False
Range("a1").Select

End Sub
İkinci kodu kullandıktan sonra Sayfanızı kaydedin.Sorun giderilecek diye dusunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Teşekkür....

Sayın Kemal Bey,
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama siz cevabı yazana kadar kendim kurcalayarak sorunu hallettim. Nasıl yaptığımı yazayım.
Sayfanın tam ekran olarak kullanılması ile ilgili makroyu alt+f11 ile açtım ve o makrodaki true ve false değerlerini tam tersi olarak değiştirip kaydettim. Daha sonra dosyayı açtığımda da eski haline gelmiş olduğunu gördüm.
Sanırım sizin yazdığınız formüllür de işimi görecekti. İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...