ÇOKEĞERSAY yardım

aktarmamd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Exel 2016
Ek te örneği bulunan çalışmamda; B sütunundaki Birim isimleriyle Sheet1 deki L sütünundaki sorumlu şube isimleri ve sheet1 planlanan gün sayısını geçtiği gün sayısını gösteren G sütunu ile eşleştirip adet olarak saymasını istiyorum. Yani iki kritere göre saydırmalıyım...Çokeğersay formülü ile Sheet 1 e yardımcı sütüun açtım ve bekleme gün sayısını belirledim ama g sütunu rakamsal veri olduğundna sıfır veriyor..
Öncelikle yardımcı sütun olmadan iki farklı kriteri saydırabilen bir formüle ihtiyacım var yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

besen

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2019
İngilizce
Formüllerinizde bir kaç hata var.
1- DEVİR DETAY RAPORUNDAKİ formülü şu şekilde yazın =COUNTIFS(Sheet1!$L:$L;$B4;Sheet1!$V:$V;G$3). Siz kriterleri eşleştirdiğiniz, B4 ve G'deki hücreleri kilitlememişsiniz.
2- Sheet 1'de V kolonunda gördüğünüz sayılar tam sayı değil. Çünkü 'NOW' formülünü kullanmışsınız, 'NOW' şu anki saati, dakikayı, saniyeyi verir. TODAY fonksiyonunu kullanmalısınız.

Ekli dosyalar

aktarmamd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Exel 2016
Formüllerinizde bir kaç hata var.
1- DEVİR DETAY RAPORUNDAKİ formülü şu şekilde yazın =COUNTIFS(Sheet1!$L:$L;$B4;Sheet1!$V:$V;G$3). Siz kriterleri eşleştirdiğiniz, B4 ve G'deki hücreleri kilitlememişsiniz.
2- Sheet 1'de V kolonunda gördüğünüz sayılar tam sayı değil. Çünkü 'NOW' formülünü kullanmışsınız, 'NOW' şu anki saati, dakikayı, saniyeyi verir. TODAY fonksiyonunu kullanmalısınız.
Teşekkürler böylede işimi görüyor fakat... yardımcı sütun olan v sütununu eklemeden; bugünkü tarihten sheet1 B sütunundaki veriyi çıkarıp çokeğersay ile aynı fonksiyonu oluşturabilirmiyiz?