Combobox dan şablon çekme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Herkese kolay gelsin.
Excelde bir çalışma yapmak istiyorum.

Mesela comboxda : Elma, Armut, Çilek adlı üç değişken girdim.
içlerinden elmayı seçtiğimde elma için aynı sayfada hazırladığım başkaca tablonun gelmesini,
armutu seçtiğimde armut için başkaca hazırladığım tablonun elma tablosunun hemen altında gelmesini,
çilek seçtiğimde çilek için başkaca hazırladığım tablonun arut tablosunun hemen altında gelmesini
daha sonra da alt alta gelen bütün tabloları tek sayfada ya da kaç sayfaya tekabül edecekse çıktı almak istiyorum.

Bana yol gösterir misiniz ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bu tarz sorularınızda örnek dosya paylaşarak yardım talebinde bulunursanız daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Merhaba,

Bu tarz sorularınızda örnek dosya paylaşarak yardım talebinde bulunursanız daha hızlı yanıt alabilirsiniz.
teşekkürler Korhan bey. Örnek dosya hazırlayacağım. Ama ne demek istediğimi anlamanız için bir daha söyleyeyim. Hazır worksheetleri comboxdan çekerek alt alta eklemek istiyorum. Zaman kazanmak ve raporlarımı daha hızlı çılarabilmek için

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Dediğim gibi siz örnek dosyanızı ekleyin çözüm önerileri gelecektir.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2025
Herkese kolay gelsin.
Excelde bir çalışma yapmak istiyorum.

Mesela comboxda : Elma, Armut, Çilek adlı üç değişken girdim.
içlerinden elmayı seçtiğimde elma için aynı sayfada hazırladığım başkaca tablonun gelmesini,
armutu seçtiğimde armut için başkaca hazırladığım tablonun elma tablosunun hemen altında gelmesini,
çilek seçtiğimde çilek için başkaca hazırladığım tablonun arut tablosunun hemen altında gelmesini
daha sonra da alt alta gelen bütün tabloları tek sayfada ya da kaç sayfaya tekabül edecekse çıktı almak istiyorum.

Bana yol gösterir misiniz ?
İstediğiniz şöyle bir şey mi. Tablo sayfasından ekleme yapabilirsiniz. Ana sayfa'da gözükür. Başlıkları değiştirebilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Harici link (silinebilir)

Ekli dosyalar

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2025
bi bakarmısınız dosyama
Baktım, gönderdiğim örnek dosyaya göre uyarlarsanız, combobox istediğiniz şekilde çalışacaktır.
İyi çalışmalar dilerim.