Combobox seçiminde "Run-time Error 91" hatası neden?

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-02-2026
Merhaba arkadaşlar..! Ekli dosyada Userform1 üzerindeki Combobox3 den seçim yapılınca, sayfa yüzündeki verileri listelemesi lazım. Ama, "Run-time Error 91" hatası veriyor. Bakabilme fırsatınız olabilir mi? Şimdiden Teşekkürler..

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.

Hata veren satır şu:
Kod:
StnBul = Sayfa2.Cells(2, 1).EntireRow.Find(What:=Me.ComboBox3.Text, LookIn:=xlValues, LookAt:=xlPart, SearchOrder:=xlByColumns, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False).Column
data sayfasının 2. satırında ComboBox3 de seçtiğiniz değer aranıyor, bulamadığı için hata veriyor.
Bulamamasının sebebi Örneğin Data sayfasında "15 OCAK - 14 ŞUBAT" yazıyor ComboBox3 de "15 OCAK ------- 14 ŞUBAT" yazıyor aynı olmadığı için bulamıyor.

Çözüm:
data sayfasının 2. satırında yazan tarihler ile Sayfa1'in "H" sütununda yazan tarihleri aynı şekilde yazmalısınız ki bulabilsin.

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
03-02-2026
Muzaffer hocam çok teşekkür ediyorum, eline yüreğine sağlık.. Elini bu işe değdirmişken;
1-Peki, bu ayları doğrudan Data sayfasındaki hücrelerden alamaz mıyız?
2-Bir de Combobox1 tıklanınca, ilk birinci satır niye boş gözüküyor?
2-Asıl sorun; Combobox3 den ay seçilince, ilgili ay'ın sütunları (K:AO, AY:CC ....gibi ) aralıkları gelmedi. Uyarlamasını yapamadım her halde..
3-Son olarak, Data!B3 de ay seçili olunca, gizlenen sütunları listbox1 de listeleyemiyor. Bunun bir çözümü var mı?

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
1. ve 2. sorunu çözdüm diğer sorunları kodları yazan daha çabuk çözer çünkü değişkenlere sadece harf tanımlamış hangi değişkenin ne olduğu anlaşılmadığından kodları okumak zorlaşıyor benim de o kadar uzun zamanım yok maalesef. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

EKREM1661

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2016
03-02-2026
Çok teşekkürler Muzaffer bey, bu kadar da yeter..